شیائومی می‌خواهد وارد بازار ارزهای دیجیتال شود

نایب رئیس شرکت شیائومی اعلام کرد این غول فناوری به حضور در بازار ارزهای دیجیتال بسیار علاقه‌مند است.

شیائومی غول فناوری چین آماده است وارد بازار ارزهای دیجیتال شود. این شرکت برنامه‌ای جامع برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین برند موبایل جهان در سه سال آینده دارد. حضور در بازار رمزارزها بخشی از برنامه‌های این شرکت برای رسیدن به این هدف است.

مائو ژیان نایب‌رئیس شیائومی در این‌باره به اکونومیست گفت:

درحال حاضر منتظر وضعیت قوانین در چین هستیم. البته که حوزه رمزارزها بسیار جذاب است و وضعیت بسیار خوبی دارد اما نیاز داریم درک بهتری از آن داشته باشیم.

ژیان اعلام کرد شیائومی می‌خواهد «کاملا» براساس قوانین فعالیت کند. چین درحال حاضر قوانین ضد بیت کوین تصویب کرده است. کارشناسان می‌گویند تلاش‌های شیائومی به‌عنوان یک کمپانی عظیم می‌تواند این شرایط را تغییر دهد. شیائومی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در چین به‌شمار می‌رود و قدرت چانه‌زنی بالایی دارد. این شرکت در جریان درگیری‌های اقتصادی چین و آمریکا یکی از بازوهای مهم این کشور بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همکاری با شرکت‌های چینی را ممنوع اعلام کرد اما دولت چین به تمام توان حامی شیائومی و سایر شرکت‌های چینی بود. کارشناسان می‌گویند این روابط ممکن است در نهایت به سود حوزه ارزهای دیجیتال باشد.

درصورتی که شیائومی بتواند روند برخورد چین با ارزهای دیجیتال را تغییر دهد این بازار دچار تحول جدی خواهد شد. بازگشت فعالان چینی به عرصه رمزارزها باعث تغییرات گسترده در حوزه استخراج و تراکنش می‌شود. درحال حاضر بسیاری از استخراج‌ کنندگان چینی تجهیزات خود را از این کشور خارج کرده‌اند. هرچند این گروه خیلی زود با استخراج کنندگان سایر کشورها جایگزین شدند اما بازگشت آن‌ها می‌تواند شرایط سختی شبکه را تغییر دهد.

بازگشت بیت کوین به محدوده قیمت ۵۰ هزار دلار و وضعیت خوب آلت کوین‌ها در بازار بین‌المللی شرکت‌های زیادی را به فعالیت در این حوزه علاقه‌مند کرده است. شیائومی اولین شرکت بزرگ چین است که پس از قوانین ضد ارز دیجیتالی این کشور به حضور در این حوزه ابراز علاقه کرده است. درحال حاضر بسیاری از رقبای شیائومی درحال سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال هستند.

پیش از این گزارش‌هایی مبنی بر پذیرش بیت کوین در شعب پرتغال شیائومی منتشر شده بود. این شعب پس از مدتی امکان پرداخت با بیت کوین را حذف کردند. شیائومی توضیحی درباره دلیل اتخاذ این تصمیم نداد. این شرکت اعلام کرد پذیرش بیت کوین در پرتغال تصمیم نمایندگانش در این کشور بوده و بخشی از سیاست‌های شیائومی نیست.

منبع: u.today
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.