پای ونگوگ و داوینچی هم به بازار توکن غیر مثلی (NFT) باز شد

بایننس با همکاری موزه هرمیتاژ، NFT آثار ونگوگ، داوینچی و سه هنرمند دیگر را به حراج می‌گذارد. این حراج در Binance NFT Marketplace برگزار می‌شود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازارهایی بر بستر بلاک چین، محدود نبودن آن‌ها به زمان و مکان است. این عدم محدودیت تا جایی است که به تازگی خبر حراج آثار ونگوگ، داوینچی و بسیاری از هنرمندان بزرگ قدیمی منتشر شده است.

حراج آثار ونگوگ و داوینچی در بازار توکن‌های غیر مثلی با همکاری باینس و موزه هرمیتاژ درحال انجام است و به زودی جزییات بیشتری از آن منتشر خواهد شد. این حراج «توکن شما در هرمیتاژ نگهداری می‌شود» نام دار؛ نامی وسوسه انگیز که می‌تواند همه علاقه‌مندان به هنر را به خود جذب کند تا نشانی از آن‌ها در این موزه مهم دنیا وجود داشته باشد.

در این حراج که بایننس نقش اصلی را در برگزاری آن به عهده دارد، پنج اثر تاریخی به صورت NFT به حراج گذاشته می‌شوند که یک نسخه کپی از هرکدام از آن‌ها قرار است در موزه هرمیتاژ نگهداری شود. قیمت پایه برای هرکدام از این آثار NFT مبلغی معادل ۱۰ هزار دلار در نظرگرفته شده است.

کدام آثار در این حراج NFT به فروش می‌رسند؟

در این حراج که از تاریخ ۳۱ آگوست برگزار می‌شود، لیستی از آثار ارزشمند را از هنرمندان تاریخی و صاحب نام خواهید دید. این آثار شامل تابلوهای زیر است:

  • The Madona and Child   اثر لئوناردو داوینچی
  • Judith  اثر جورجونه
  • Lilac Bush  اثر وینسنت ون‌گوگ
  • Composition VI  اثر واسیلی کاندینسکی
  • Corner of the Garden Montgeron اثر کلود مونه

میخائیل پیوتروفسکی مدیر کل موزه هرمیتاژ، قرار است با امضای رسمی این آثار نسخه‌ای معتبر و ارزشمند را به خریداران ارائه کند. برندگان حراج همچنین یک فیلم انحصاری NFT دریافت می‌کنند که نشان می‌دهد پیوتروفسکی آثار هنری را تایید کرده است.

بایننس در مسیر پیشروی معاملات NFT

بایننس در گزارش‌هایی که اخیرا از فعالیت‌های خود منتشر کرده خبر داد که برنامه‌هایی برای حضور جدی‌تر در بازار NFT دارد.

در همین راستا Binance NFT Marketplace در ماه ژوئن امسال راه اندازی شد. این بازار آثار دیجیتالی را ارائه می‌دهد که با زیرساخت بلاک چین خود Binance ساخته شده‌اند. این کمپانی قصد دارد به بزرگ‌ترین پلتفرم تجاری NFT در جهان با بهترین تجربه تبادل تبدیل شود.

اگرچه حجم معاملات در این پلتفرم تا امروز چندان راضی کننده نبوده اما هنوز در ابتدای این مسیر است. حال باید دید که این NFT بزرگ و همکاری با موزه معتبر هنری دنیا تا چه اندازه بر اعتبار بایننس اثرگذار خواهد بود.

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.