بلاگ نویسی که چند هزار اتریوم برای یک NFT هزینه کرد

گری واینرچاک Gary Vaynerchuk، وبلاگ ‌نویس رسانه بزرگ واین wine و فعال در حوزه ارزهای دیجیتال برای خرید یک توکن غیر مثلی کریپتو پانک ۱,۶۰۰ واحد اتریوم معادل ۳,۷ میلیون دلار را پرداخت کرده است.

سه‌ سال پیش دو برنامه‌نویس نرم‌افزار یک پروژه هنری منحصربه‌فرد به‌نام کریپتو پانک CryptoPunk را آغاز کردند. ایده اولیه آن‌ها کمی ناقص بود و به گفته‌ خودشان نیاز به یک «جهش مفهومی» داشت.

با گذشت مدتی کوتاه این جهش مفهومی اتفاق افتاد و در حال حاضر پروژه کریپتو پانک‌‌ها یکی از عناصر اصلی در پویایی فعلی جنبش هنر رمز ارزی به شمار می‌رود. کریپتو پانک‌ به هر یک از دارایی‌هایی کلکسیونی از هنر دیجیتال گفته می‌شود که توسط توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) در بلاک چین اتریوم ارائه می‌شوند. در مجموع، ۱۰ هزار پانک کوچک به سبک ۸ بیتی وجود دارد که همگی دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. سبک ۸ بیتی‌ نمایان‌گر ۲۵۶ رنگ به‌‌کاررفته در هر تصویر است.

گری واینرچاک (Gary Vaynerchuk)، وبلاگ ‌نویس رسانه بزرگ واین و فعال در حوزه ارزهای دیجیتال برای خرید یک توکن غیر مثلی کریپتو پانک ۱,۶۰۰ واحد اتریوم معادل ۳,۷ میلیون دلار را پرداخت کرده است. وی در مصاحبه‌ای با دیکریپت Decrypt اعلام کرد که اعتماد فوق‌العاده‌ای به این دارایی دارد. او همچنین افزود که میزان موفقیت وی در گذر زمان و با سرمایه‌گذاری‌های منسجم و بلندمدت او در این حوزه مشخص می‌شود.

کریپتو پانک‌ها یکی از کمیاب‌ترین و ارزشمندترین توکن‌های غیرمالی محسوب می‌شود. در حال حاضر این توکن خریداری شده توسط واینرچاک به‌عنوان چهارمین توکن گران‌قیمت‌ به‌شمار می‌رود. سومین توکن گران‌قیمت این مجموعه در ازای پرداخت ۲,۲۵۰ اتریوم معادل ۵,۴ میلیون دلار فروخته شد. واینرچاک از طرفداران قدیمی صفر تا صد در حوزه ارزهای دیجیتال است و به‌تازگی توکن‌های غیر مثلی خود را با نام VeeFriends راه‌اندازی کرده است.

چاک در مقابل واکنش مردم نسبت به پرداخت بیش از حد او برای خرید توکن‌های کریپتو پانک گفت: حس کنجکاوی و یا بدبینی مردم برای من قابل احترام است و با آن احساس همدلی می‌کنم اما من از سرمایه‌گذاری در این حوزه اطمینان‌خاطردارم و معتقد هستم که مردم درباره نقاشی جکسون پولاک نیز در زمان خودش، اینگونه نگرانی‌ها را ابراز می‌کردند.

منبع: Decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.