دولت کوبا اعلام کرد ارزهای دیجیتال را به‌رسمیت خواهد شناخت

دولت کوبا اعلام کرد می‌خواهد ارزهای دیجیتال را به‌رسمیت بشناسد. این کشور قانون‌گذاری برای استفاده از رمزارزها را در دستور کار قرار داد.

بانک مرکزی کوبا اعلام کرد آماده است مجموعه قوانین نظارتی برای ارزهای دیجیتال را تصویب کند. این کشور آماده است خرید و فروش ارز دیجیتال در جزایر کارائیب را قانونی اعلام کند.

لوایح پیشنهادی مرتبط با این طرح ماه گذشته میلادی در حزب کمونیست کوبا مطرح شد. در آن زمان مقرر شد که استفاده از ارزهای دیجیتال برای کمک به کوبا برای خنثی کردن تحریم‌های آمریکا در دستور کار قرار بگیرد. کوبا از ۷۰ سال پیش تحت تحریم‌های اقتصادی یک‌جانبه آمریکا قرار گرفته است. این تحریم‌ها در سال‌های اخیر شدت گرفته‌اند. مجموعه تحریم‌های جدید و بسیار خشن که در زمان دونالد ترامپ وضع شد، یکی از عمده دلایلی است که باعث وضعیت وخیم این کشور شده است. اریک گارسیا از متخصصان ارزهای دیجیتال در کوبا می‌گوید در حال حاضر هم برخی از شهروندان این کشور از ارزهای دیجیتال برای خریدهای آنلاین خود بهره می‌برند.

به‌گزارش روزنامه رسمی دولت کوبا بانک مرکزی این کشور اعلام کرد:

بانک مرکزی کوبا می‌تواند برای استفاده از ارزهای دیجیتال در ارتباط با اهداف مدنی و مالی و استفاده از دارایی‌های دیجیتال در تراکنش‌های تجاری مجوز صادر کند. این بانک [همچنین] می‌تواند مجوزی برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی در حوزه مالی، معاملاتی، جمع‌آوری و پرداخت صادر کند.

پیش‌تر میگل دیاز کانل رئیس‌جمهور کوبا در اجلاسی مجازی با سیاستمداران ارشد و فرماندارهای بخش‌های مختلف کوبا در مورد برنامه‌های احتمالی برای پذیرش ارزهای دیجیتال صحبت کرده بود.

انتظار می‌رود نفوذ ارزهای دیجیتال در کشورهای تحت تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا روز به‌روز افزایش داشته باشد. اقتصاد کوبا درحال حاضر یکی از ضعیف‌ترین اقتصادها در منطقه به‌شمار می‌رود. به گزارش رویترز مردم این کشور از پذیرفته شدن رمزارزها استقبال می‌کنند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند مردم کوبا فکر می‌کنند رمزارزها به اقتصاد این کشور کمک خواهند کرد.

پیش از کوبا السالوادور اولین کشوری بود که اعلام کرد ارزهای دیجیتال را به‌رسمیت می‌شناسد. براساس اعلام دولت این کشور کمتر از دو هفته دیگر بیت کوین یک ارز دیجیتال رسمی در السالوادور خواهد بود. کارشناسان می‌گویند موفقیت احتمالی اقتصاد این کشور با فعالیت در حوزه رمزارزها مسیر را برای سایر کشورها باز خواهد کرد. گفته می‌شود بسیاری از کشورهای ضعیف اقتصادی منتظر نتیجه تصمیم السالوادور هستند.

گزارش‌هایی از تمایل آرژانتین برای پذیرش ارزهای رمزنگاری شده به‌عنوان ارز رسمی نیز منتشر شده است. به‌ گفته کارشناسان درصورتی که این کشور بیت کوین را به‌عنوان ارز رسمی معرفی کند بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی تصمیم مشابهی اتخاذ خواهند کرد.

 

منبع: cryptonews
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.