بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای جهان برای ورود به متاورس آماده می‌شود

والمارت شرکت بزرگ خرده‌فروشی آمریکایی آماده است وارد حوزه متاورس شود.

والمارت، غول خرده‌فروشی بین‌المللی به طور رسمی، برای ورود به فضای ارزهای دیجیتال و متاورس اسنادی را به قانون‌گذاران محلی ارائه کرده است. والمارت ارائه اسناد به مقامات ایالات متحده در مورد ورود به متاورس را اواخر دسامبر سال گذشته (دی ۱۴۰۰) آغاز کرده است.

والمارت هفت فرم درخواست مختلف را پر کرده است که یکی از آنها درخواست از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، برای صدور مجوز راه اندازی ارز دیجیتال و استفاده از فضای NFT است. یکی دیگر از این درخواست‌ها، نشان‌دهنده تلاش‌های والمارت برای ثبت قانونی نام و لوگوی این شرکت در واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)، و نیز امکان ارائه «خدمات آموزشی آمادگی جسمانی» در VR و AR است. این شرکت می‌خواهد به کاربران خود اجازه دهد تا از خانه و با بررسی کالا از طریق متاورس، همه کالاها از قبیل لوازم الکترونیکی، دکوراسیون منزل، محصولات مراقبت شخصی و غیره را خریداری کنند.

جاش گربن (Josh Gerben)، وکیل علامت تجاری، تلاش‌های والمارت برای دریافت مجوز را «فوق العاده شدید» توصیف کرد. او همچنین افزود:

متن اسناد ارائه شده توسط والمارت نشان می‌دهد که در پشت صحنه، برنامه‌ریزی‌های مفصلی درباره نحوه استفاده از رمزارزها و نحوه پرداختن به متاورس و دنیای مجازی در حال انجام شدن است.

گربن تصمیم فیسبوک برای تغییر نام تجاری خود به Meta را محرک والمارت دانست و افزود که موج گسترده‌ای از کسب و کارها برای فعالیت‌ در دنیای مجازی تلاش‌های خود را آغاز کرده‌اند.

والمارت همچنین در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) با Coinstar، شرکت ATM ارزهای دیجیتال، و صرافی ارز دیجیتال Coinme، برای نصب ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در فروشگاه‌های خود در سراسر ایالات متحده، قراردادی منعقد کرد. همچنین اعلام کرد که این تعداد احتمالاً در آینده به ۸۰۰۰ خواهد رسید. علاوه بر این، والمارت از سال ۲۰۱۸، از فناوری بلاکچین برای مدیریت زنجیره تأمین، بازارهای مشتریان و ابزارهای کمکی هوشمند، استفاده کرده است.

به گفته تحلیلگران مورگان استنلی، متاورس می‌تواند فرصتی ۸ تریلیون دلاری برای خرده‌فروشان ایجاد کند. در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ (تابستان ۱۴۰۰)، والمارت فروش خود را به ۱۱.۱ میلیارد دلار رساند. این شرکت، بزرگترین کارفرمای خصوصی در ایالات متحده با ارزش بازار بیش از ۴۰۶ میلیارد دلار است. انتظار می‌رود ورود این شرکت‌ها به حوزه ارزهای دیجیتال و متاورس باعث ورود شرکت‌های کوچک‌تر به این حوزه شود.

بسیاری کسب‌وکارهای سطح متوسط منتظر تصمیم‌گیری شرکت‌هایی در ابعاد والمارت هستند تا بتوانند تصمیم نهایی خود را بگیرند.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.