ارز دیجیتال ترون در بازار بورس آلمان معامله می‌شود

شرکت ون‌اک (VanEck) اعلام کرد از این پس اوراق قابل معامله ارزهای پولکادات، ترون و سولانا را در آلمان و در بورس اوراق بهادار فرانکفورت ارائه می‌کند. این شرکت قبلا درخواست راه‌اندازی صندوق ETF و صندوق استراتژی بیت کوین را به کمیسیون SEC آمریکا ارائه کرده است.

شرکت VanEck قصد دارد از زاویه‌ای دیگر به دنیای رمز ارزها وارد شود. این شرکت در حال حاضر صندوق Bitcoin Tracker را ارائه می‌کند که به سرمایه‌گذاران معتبر آمریکایی و سرمایه‌گذاران واجد شرایط خارجی امکان می‌دهد تا مستقیم به ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند.

شرکت 21Shares نیز در ماه ژوئن (خرداد)، محصولات قابل معامله در بورس سولانا (ETP) را در صرافی سوییسی «سیکس» ارائه کرد. شرکت VanEck همچنین درخواست راه‌اندازی یک صندوق ETF که مستقیم روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند را به کمیسیون Sec آمریکا ارائه کرد. این شرکت همچنین درخواست راه‌اندازی صندوق استراتژی بیت کوین که در قراردادهای آتی بیت کوین سرمایه گذاری می‌کند را ثبت کرد. VanEck ماه گذشته از برنامه‌های خود برای ارائه صندوق معاملات آتی اتریوم نیز خبر داده بود اما این درخواست خود را از کمیسیون Sec پس گرفت.

این درخواست همزمان با بازگشت قیمت خرید بیت کوین به روند صعودی ثبت شد. بازار در ماه جاری میلادی نوسان‌های زیادی تجربه کرد اما در حال حاضر آرامش حاکم شده است.

متیو سیگل (Matthew Sigel) سرپرست تحقیقات دارایی‌های دیجیتال ون‌اک ماه پیش اعلام کرد رقابت پلتفرم‌های قرارداد هوشمند لایه یک به‌دنبال تقاضای بیشتر برای کاهش هزینه و بالا بردن سرعت تراکنش‌های شبکه اتریوم ایجاد شده است. او با اشاره مستقیم به سولانا خاطر نشان کرد چند پروتکل قرارداد هوشمند لایه یک که سابقه تراکنش‌ها، اندازه و مشارکت جامعه بالایی دارند شاید روزی بتوانند به عنوان رقیب اتریوم فعالیت کنند. او همچنین توضیح داد:

این ایده که شما ۵۰ هزار تراکنش را در هر ثانیه دریافت کنید (عددی که با Nasdaq رقابت می‌کند) این امکان را ایجاد می‌کند که بتوانید هر تعداد دارایی را به اوراق بهادار تبدیل کنید، آنها را توکنیزه کنید و به صورت موازی با استفاده از شبکه سولانا معامله کنید.

توشار جین (Tushar Jain) یکی از سهامداران و مدیران شرکت مولتی کوین کپیتال، در اجلاس دارایی‌های دیجیتال اذعان داشت سولانا یکی از بزرگترین شرط‌بندی‌های شرکت او در حوزه دیفای بوده است.

قیمت سولانا در حال حاضر ۱۴۲.۷ دلار است که افتی معادل ۱.۷۵ درصد نسبت به آخر هفته گذشته و ۹.۶ درصد نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد. پس از آنکه در هفته گذشته فعالیت شبکه سولانا برای چندین ساعت متوقف شد، در این هفته رمز ارز SOL در حال به دست آوردن اعتماد کاربران است.

قیمت خرید ترون هم در حال حاضر در محدوده ۹ صدم دلار در نوسان است. این ارز در هفته‌های اخیر باتوجه به نوسان‌های شدید قیمت بیت کوین شاهد نوسان‌های بزرگی بود.

منبع: blockworks
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.