توییتر امکان پرداخت بیت کوین از طریق پلتفرم خود را معرفی کرد

توییتر از طریق این پلتفرم برای سایر کاربران بیت کوین ارسال کنند. این انتقال می‌تواند برای پرداخت انعام و هدیه به‌کار گرفته شود.

کاربران توییتر می‌توانند از طریق شبکه لایتنینگ و با استفاده از اپلیکیشن Strike یا ارسال مستقیم بیت کوین به حساب کاربری خود به سایر کاربران در توییتر، بیت کوین پاداش دهند.

استر کرافورد، مدیر محصول توییتر در پستی اعلام کرد که ویژگی دادن انعام دادن در این شبکه اجتماعی برای کاربران iOS در تمام دنیا فعال شده است و کاربران اندروید نیز می‌توانند در هفته‌های آینده از این ویژگی بهره ببرند. انتظار می‌رود این ویژگی برای کاربران سایر سیستم عامل‌ها هم به‌زودی فعال شود.

کاربران می‌توانند با استفاده از اتصال اپلیکیشن‌هایی چون Cash App، Patreon، Venmo، Chipper، BandCamp، Razorpay، GoFundMe، Picpay و Wealthsimple Cash به بیوی توییتر خود از سایر کاربران، رمزارز پاداش بگیرند.

کرافورد در ادامه نوشته است:

می‌خواهیم تمام کاربران توییتر بتوانند شیوه‌ای برای پرداخت داشته باشند. ارزهای دیجیتال مردم را به مشارکت بیشتر در اقتصاد تشویق می‌کنند و مردم می‌تواند فراسوی مرزها به یکدیگر پول بفرستند و در این مسیر کمترین کارمزد را بپردازند.

علاوه بر امکان اتصال حساب کاربری توییتر به اپلیکیشن‌های ذکر شده، کاربران می‌توانند از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین و با استفاده از اپلیکیشن Strike یا ارسال مستقیم بیت کوین به پروفایل خود به انعام دادن بپردازند. طبق گفته کرافورد، توییتر از این کار، بهره‌ای برای خود برنمی‌دارد.

جک دوروسی، مدیرعامل توییتر قبلا به امکان پاداش دادن با بیت کوین اشاره‌ کرده بود. توییتر ماه گذشته از مفهوم Tip Jar (به معنی ظرف پاداش) رونمایی کرد. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تنها با یک کلیک به تولیدکنندگان محتوا در توییتر، رمزارز پاداش دهند. همچنین دوروسی در مورد برنامه شرکت Square برای ایجاد صرافی غیرمتمرکز بیت کوین سخن گفته بود.

پرداخت انعام می‌تواند تولیدکنندگان محتوا را در توییتر فعال‌تر از گذشته کند. این گروه از کاربران به‌دلیل نبود راهی برای کسب درآمد از این پلتفرم در حال کوچ به پلتفرم‌های تصویری مانند توییچ و یوتیوب بودند. با فعال شدن این امکان کاربران می‌توانند در صورت تمایل به تولیدکنندگان محتوای موردنظر خود انعام رمز ارزی پرداخت کند.

ویژگی جدید توییتر نیاز به آزمون دارد. کارشناسان می‌گویند این ویژگی توییتر را در رقابت با سایر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک قدرتمند خواهد کرد. در حال حاضر شبکه‌هایی مانند ردیت به دلیل امکان‌ دریافت انعام و دست‌مزد در کم‌ترین زمان ممکن با کم‌ترین هزینه برای تولیدکنندگان محتوا جذابیت بیشتری دارد.

جک دورسی مدیرعامل توییتر یکی از طرفداران جدی ارزهای دیجیتال است. این نهنگ ارز دیجیتال بارها حمایت خود را از اکوسیستم اعلام کرده است.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.