جک دورسی روش استخراج بیت کوین خود را فاش کرد

مدیرعامل توییتر و یکی از نهنگ‌های شناخته شده بیت کوین روش استخراج خود را فاش کرد.

جک دورسی که یکی از طرفداران سرسخت ارز دیجیتال به‌شمار می‌رود اعلام کرد در حال استخراج بیت کوین است. پیش از این شایعاتی در این‌باره منتشر شده بود. کاربران زیادی می‌خواستند روش استخراج بیت کوین توسط این نهنگ بازار را بدانند. دورسی در توییتر خود در پاسخ به یکی از این کاربران اعلام کرد از خدمات Compass Mining برای استخراج استفاده می‌کند.

دورسی توضیح بیشتری درباره‌ این فرآیند نداد اما شرکت Compass Mining به پرسش‌های بی‌شمار کاربران پاسخ داد. این شرکت راهی برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند بدون دردسر از مجموعه‌ای از ماینرهای فوق‌العاده ASIC بهره‌مند شوند. این کاربران نیازی به خرید این دستگاه‌ها ندارند. این شرکت درباره‌ فعالیت‌های جک دورسی اطلاعات بیشتری در اختیار رسانه‌ها قرار نداد.

روش کار Compass Mining چیست؟

کاربر برای استفاده از خدمات این شرکت ابتدا باید ریگ ASIC مورد نظر خود را از طریق شرکت خریداری کند. شرکت این ریگ را می‌خرد و در یکی از مزارع خود نصب می‌کند. کامپس ماینینگ ریگ کاربر را راه‌اندازی می‌کند و به یکی از استخرهای ماینینگ مورد نظر مشتری متصل می‌شود. در نهایت مشتری باید هزینه برق مصرفی ماینر را پرداخت کند. بیت کوین‌های استخراج‌شده به‌وسیله ریگ ماینر به کیف ارز دیجیتال مشتری ارسال می‌شود.

کامپس  ماینینگ، ریگ‌های Antminer را با قیمت حداقلی ۸ هزار و ۲۰۰ دلار و زمان انتظار قابل افزایش تا ماه می سال ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۰) ارائه می‌کند. بنابراین انجام استخراج با در نظر داشتن قیمت کنونی بیت کوین (محدوده ۴۹ هزار دلار) که نسبت‌ به ابتدای سال ۲۰۲۱ بیش‌ از ۵۰ درصد رشد کرده است و در نظر گرفتن رکود بزرگ بازار در ماه می، همچنان سرمایه‌گذاری سودآوری به‌شمار می‌رود. کامپس با احتساب هزینه برق ریگ‌ها، سود روزانه را در حال حاضر ۳۳ دلار  تخمین می‌زند؛ البته، مقدار سود در هر روز می‌تواند با روز دیگر متفاوت باشد.

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.