توییتر تیم متمرکز بر فعالیت‌های حوزه بلاک چین راه‌اندازی کرد

توییتر واحد متمرکز بر بلاک چین راه‌اندازی کرد. هدف اصلی این تیم، فعالیت روی رمزارزها، برنامه‌های غیرمتمرکز، NFTها و سایر فناوری‌های غیرمتمرکز است.

توییتر یکی از پلتفرم‌های محبوب کاربران ارزهای دیجیتال است. جک دورسی مدیرعامل این شرکت یک نهنگ ارز دیجیتال مهم به‌شمار می‌رود. این پلتفرم حالا به اولین شبکه اجتماعی بزرگ دنیا تبدیل شد که واحد متمرکز روی پروژه‌های بلاک چین دارد. تس رینیرسون سرپرست این تیم خواهد بود. رینیرسون قبل از ملحق شدن به توییتر در توسعه Tendermint Core حضور داشته است و هم‌چنین با Chain.com، بنیاد اینترچین و کازموس همکاری داشته است.

این تیم در حوزه ارزهای دیجیتال، بلاک چین و سایر فناوری‌های غیرمتمرکز فعالیت خواهد کرد. کار این تیم صرفا روی پروژه‌های مالی متمرکز نیست. در واقع تیم جدید توییتر می‌خواهد راهکارهای فنی برای چالش‌های این حوزه ایجاد کند. این تیم امیدوار است تا پلتفرم انعام‌دهی بیت کوین و سرویس گواه اثبات هویت از طریق NFTها را توسعه دهد. تس رینیرسون هم‌چنین در صدد این موضوع است تا بر روی پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز و سایر راهکارهای مبتنی بر هویت، مالکیت دارایی‌ها و ایجاد جامعه کار کند.

این تیم تحت اسم Twitter Crypto، مسئول تعامل با مسائل مرتبط با وب ۳.۰ خواهد بود و اگرچه فهرست شغلی منتشر نکرده است، اما تس رینیرسون پیام‌های خصوصی خود را برای افرادی که علاقمند به مشارکت در این پروژه هستند باز گذاشته است.

فلسفه این شرکت مطابق با چشم‌انداز جک دورسی مدیرعامل توییتر است. دورسی معتقد است بیت کوین می‌تواند به ارز اصلی اینترنت تبدیل شود و فناوری بلاک چین می‌تواند آینده بشریت را متحول کند.

توییتر برای توسعه این فناوری به‌تازگی ویژگی ارسال و دریافت انعام به صورت بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ را پیاده‌سازی کرده است. این طرح، بیت کوین را در کنار سایر روش‌های پرداخت نظیر کش‌اپ (Cash App)، پترئون (Patreon) و ونمو (Venmo) قرار می‌دهد. جک دورسی اخیرا طرح بلواسکای (Bluesky) را عرضه کرد که بر غیرمتمرکزسازی شبکه‌های اجتماعی معطوف است.

دورسی آینده‌ای را متصور است که در آن، کاربران می‌توانند با انتخاب الگوریتم مورد علاقه خود به جای اتکا به شرکت‌های متمرکز، خودشان تصمیم بگیرند چه محتوایی به‌ آن‌ها نمایش داده شود. این ایده از سال ۲۰۱۹ در دست توسعه بوده اما تا امروز پیاده‌سازی نشده است. در صورت موفقیت‌آمیز بودن بلواسکای، این طرح می‌تواند خود را به عنوان نمونه‌ای از شبکه اجتماعی موفق بالاتر از سایر شبکه‌های اجتماعی نظیر مستودون (Mastodon)، توییچ، مایندز (Minds) و هایو (Hive) قرار دهد.

 

 

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.