با بنیامین احمد آشنا شوید؛ برنامه‌نویس ۱۲ ساله‌ای که با NFT میلیونر شد

بنیامین احمد، نوجوان ۱۲ ساله‌ای است که با فروش مجموعه‌‌ NFT‌-های خود به نام نهنگ‌های عجیب (Weird Whales) ثروتی هنگفت به دست آورده است.

بنیامین احمد برنامه‌نویس ۱۲ ساله ساکن لندن این روزها مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است. او با انتشار مجموعه توکن NFT وال‌های عجیب به اوج شهرت رسیده است. احمد این مجموعه را ماه گذشته راه‌اندازی کرد و با فروش این نهنگ‌ها تنها در عرض یک ماه، بیش از ۴۰۰ هزار دلار در‌آمد داشت.

عمران، پدر این نوجوان کارآفرین، به‌عنوان برنامه‌نویس در سازمانی برای ارائه خدمات مالی کار مشغول به کار است. بنیامین با الهام از پدرش، در پنج‌سالگی شروع به یادگیری کد‌نویسی کرد. این نوجوان ۱۲ ساله در اوایل سال ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹) بازار این رمزارزها داغ شد و همه جا صحبت از NFT بود به این حوزه علاقه‌مند شد.

بنیامین اولین مجموعه NFT خود را در اوایل تابستان راه‌اندازی کرد، این مجموعه چهل آواتار به نام Minecraft Yee Haa داشت و کدنویسی و طراحی آن را بنیامین انجام داده بود.

NFTهای این مجموعه خیلی سریع فروخته نشدند؛ اما او نا‌امید نشد و مجموعه دیگری به نام نهنگ‌های عجیب‌وغریب را در ماه ژوئن (خرداد) راه‌اندازی کرد. این مجموعه شامل ۳۳۵۰ نهنگ پیکسلی با رنگ‌‌ها و کلاه‌های مختلف است. بنیامین کدنویسی این مجموعه را از آموزش‌های آنلاین و برنامه چت بازی دیسکورد آموخت و روند یادگیری و کدنویسی خود را در قالب ویدیوی پرسش و پاسخی در یوتیوب منتشر کرد.

مجموعه نهنگ‌های عجیب‌وغریب در ماه جولای راه‌اندازی شد و طبق گزارش‌ها تنها در ۹ ساعت به فروش رسید. بنیامین از این فروش بیش از هشتاد اتر به دست آورد که این مقدار در تاریخ پنجم شهریور ۱۴۰۰، بیش از ۲۵۵ دلار ارزش داشت. در ازای هر بار فروش این نهنگ‌ها ۲٫۵ درصد از کل قیمت آن‌ها به بنیامین تعلق می‌گیرد و با احتساب ۳۰ اتر دیگری که او در ازای دست به دست شدن این آیکون‌ها به دست آورده، صاحب ثروتی برابر با ۴۰۰ هزار دلار است.

بنیامین احمد در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار فالوور توییتر دارد؛ او در گفتگو با نشریه‌ای اعلام کرد که در هیچ بانک سنتی حسابی ندارد و همه ارزهای دیجیتال خود را تنها در والتی نگه‌داری می‌کند. او افزود:

تمام اترهای خود را نگه می‌دارم و آن‌ها را به پول فیات تبدیل نخواهم کرد. نمی‌توان در مورد اتفاقات آینده قضاوتی کرد؛ اما به نظر من به‌زودی تنها چیزی که افراد نیاز خواهند داشت آدرس و والتی برای نگه‌داری اتر است و دنیا از حساب‌های بانکی بی‌نیاز خواهد شد.

گفته می‌شود بنیامین در حال کار روی پروژه NFT دیگری است. او در ادامه گفتگوی خود با این نشریه گفت:

اگر به همین مسیر ادامه بدهم شاید روزی به کارآفرینانی مانند ایلان ماسک یا جف بزوس تبدیل شوم.

منبع: cnet
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.