تیم کوک مدیرعامل اپل: بیت کوین و اتریوم هولد کرده‌ام

مدیرعامل اپل اعلام کرد روی بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است.

تیم کوک اعلام کرد در سبد سرمایه‌گذاری خود ارز دیجیتال دارد. خرید بیت کوین توسط مدیرعامل اپل خبر مهمی برای اکوسیستم رمز ارزها به‌شمار می‌رود. مدیرعامل اپل در جریان کنفرانس دیل بوک (DealBook) نیویورک تایمز اعلام کرد در سبد سرمایه‌گذاری خود بیت کوین و اتریوم دارد. او البته تأکید کرد که این سرمایه‌گذاری شخصی است و ارتباطی با سیاست‌های اپل ندارد.

کوک در جریان این کنفرانس و در پاسخ به سوال اندرو راس سورکین در این‌باره گفت:

بله من هم بیت کوین و اتریوم دارم. فکر می‌کنم منطقی است که آن‌ها را به‌عنوان بخشی از یک پورتفولیو متنوع در اختیار داشته باشیم.

او البته هرگونه ارتباط این سرمایه‌گذاری با سیاست‌های کلی اپل را رد کرد. تیم کوک گفت:

من برای اپل سرمایه‌گذاری نمی‌کنم. نه به‌خاطر اینکه پول خودم را سرمایه‌گذاری نمی‌کنم بلکه به این خاطر که فکر نمی‌کنم مردم سهام اپل را بخرند تا با رمزارز ارتباط داشته باشند.

تیم کوک تاکید کرد اپل هیچ برنامه‌ای برای ورود به حوزه ارزهای دیجیتال ندارد. او درباره طرح‌هایی که ممکن است این شرکت داشته باشد صحبت نکرد. در این شرایط به‌نظر نمی‌رسد این غول فناوری در آینده نزدیک برنامه‌ای جدی در حوزه بلاک چین داشته باشد.

صحبت‌های مدیرعامل اپل جرقه‌ای برای بحث در توییتر بود. مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی از جمله افرادی بود که به این موضوع پرداخت و در توییتی نوشت:

اگر اپل بخواهد پشتیبانی از بیت کوین را به آیفون اضافه و خزانه خود را به استاندارد بیت کوین تبدیل کند، حداقل یک تریلیون دلار برای سهامدارانش ارزش خواهد داشت.

کارشناسان می‌گویند سهامداران اپل به‌احتمال بسیار زیاد از چنین تصمیمی استقبال خواهند کرد. صعودی شدن بازار بیت کوین در هفته جاری تمایل برای فعالیت در این حوزه را افزایش داده است.

اپل در حال حاضر هیچ محصول یا خدماتی برای رمز ارزها ندارد. البته آگهی شغلی این شرکت در اوایل سال جاری نشان داد که دپارتمان پرداختی اپل به دنبال فردی با دانش کریپتو برای رهبری همکاری‌های مختلف است. این شرکت تنها شرکت بزرگی نیست که آگهی‌های مرتبط با مشاغل مرتبط با ارز دیجیتال منتشر کرده است.

کارشناسان می‌گویند شرکت‌های بزرگ مثل اپل درحال بررسی فعالیت در حوزه کریپتوکارنسی هستند. این شرکت‌های می‌خواهند ریسک فعالیت در این حوزه را تا حد ممکن کاهش دهند. یکی از مهم‌ترین ریسک‌ها برای این شرکت‌ها مسائل قانونی است. شرکت‌هایی مانند اپل تا زمانی که مطمئن نشوند ارائه محصولات مبتنی بر بلاک چین برای آن‌ها دردسرهای قانونی نخواهد داشت، این محصولات را ارائه نخواهند کرد.

منبع: coindesk
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.