رییس فدرال رزرو: آمریکا برنامه‌ای برای ممنوع کردن بیت کوین ندارد

آمریکا در تقابل با ارزهای دیجیتال سیاستی مخالف چین، بزرگ‌ترین رقیب خود در پیش گرفت. رییس فدرال رزرو اعلام کرد این کشور تصمیم به ممنوع کردن بیت کوین ندارد.

یک هفته پس از ممنوعیت بیت کوین در چین آمریکا سیاست مخالف در نظر گرفت. رییس فدرال رزرو اعلام کرد بیت کوین در آمریکا ممنوع نخواهد شد. این خبر باعث افزایش نرخ خرید بیت کوین شد. قیمت این ارز دیجیتال نزدیک ۲۰ درصد نسبت به هفته گذشته رشد کرد.

جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا اطمینان داد که این کشور استفاده از دارایی‌های دیجیتال را ممنوع نخواهد کرد. مدیسون کاتورن نماینده کنگره آمریکا نیز از دولت خواست تا رمز ارزها را به عنوان استاندارد جدید طلا بپذیرد. استاندارد طلا یک سیستم پولی است که در آن واحد محاسبه اقتصادی استاندارد وزن ثابتی از طلا است.

به‌نظر می‌رسد این دقیقا همان چیزی است که ایالات متحده قصد دارد در آینده انجام دهد. جروم پاول در جلسه روز گذشته کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان اعلام کرد دولت قصد ممنوعیت رمز ارزها را ندارد؛ با این حال او همچنین تاکید کرد برخی از دارایی‌های دیجیتال خصوصا استیبل کوین‌ها باید قانون‌گذاری شوند. آمریکا پیش از این هم درباره این دسته از آلت کوین‌ها سخت‌گیری‌هایی داشت. کارشناسان می‌گویند این سخت‌گیری‌ها برای مقابله با کاهش قدرت دلار است.

آنتونی پامپلیانو سرمایه‌گذار موفق نیز در پیام هفتگی خود به دنبال‌کنندگانش احتمال عملی شدن چنین چیزی را در ایالات متحده بسیار کم دانست؛ کشوری که چند دهه پیش استاندارد طلا را نیز حذف کرده بود.

با این وجود آخرین اظهارات مثبت پاول به عنوان یک پیروزی برای صنعت رمز ارزها تلقی می‌شود. این اظهارات تنها چند روز پس از این منتشر شد که سناتور پت تومی نماینده پنسیلوانیا گفت که آمریکا باید از سرکوب رمز ارزها در چین استفاده کند.

جنگ چین و ارزهای دیجیتال همواره با پیروزی رمز ارزها همراه بوده است. به‌نظر می‌رسد این بار هم چین موفق به تغییر جدی در این اکوسیستم نخواهد شد. حمایت آمریکا از بیت کوین باعث بازگشت بازار به شرایط عادی شد. پیش از این نگرانی‌هایی برای ممنوع شدن بیت کوین در آمریکا وجود داشت. انتظار می‌رود آمریکا از خروج چین از این اکوسیستم حداکثر استفاده را داشته باشد.

کارشناسان می‌گویند آمریکا هنوز فاصله زیادی تا قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال دارد. انتظار نمی‌رود ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک به پول رسمی در آمریکا تبدیل شود. بعضی از ایالت‌ها تصمیم دارند این ارز را به‌عنوان پول رسمی بپذیرند. اظهارنظرهای جدید رییس فدرال رزرو نشان داد دولت آمریکا مخالفتی با این تصمیم نخواهد داشت.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.