ارزش کلی بازار تتر به مرز ۷۰۰ میلیارد دلار رسید

ارزش بازار بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار، دیروز جمعه ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور ۱۴۰۰) به ۶۹.۳ میلیارد دلار رسید

ارزش بازار تتر به‌عنوان بزرگترین استیبل کوین بازار، ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) به ۶۹.۳ میلیارد دلار رسید. این رقم نشان می‌دهد موجودی تتر نسبت به ۹۰ روز گذشته حدود ۱۰ درصد بیشتر شده است. ارزش بازار تتر در حدود سه ماه پیش ۶۳ میلیارد دلار بود. یو‌اس‌دی‌سی با ارزش بازار ۲۹ میلیارد در رتبه دوم است و بی‌یواس‌دی با ۱۲.۴ میلیارد دلار جایگاه سوم را در اختیار دارد. گفتنی است ارزش بازار تتر در ۲۷ مارس ۲۰۲۰ (۸ فروردین ۱۳۹۹) اندکی بیشتر از ۴.۲ میلیارد بود و بعد از گذشت ۵۳۲ روز بالغ بر ۱۵۵۰ درصد رشد کرد.

داده‌های Coingecko نشان می‌دهند که در حال حاضر، تتر در ۳۹۲ صرافی در سراسر جهان لیست شده است. بر اساس معیارهای Cryptocompare.com جفت ارز تتر بیت کوین ۵۸.۲۹٪ از کل معاملات روز جمعه را تشکیل داده است. ۴۸.۵۰ درصد از معاملات اتریوم با تتر انجام می‌شود و این استیبل کوین، ۶۲.۰۳ درصد از سهم معاملاتی کاردانو را به خود اختصاص داده است. بر اساس آمار موجود از ۱۶۰ میلیارد دلار حجم معاملاتی انجام‌شده در روز جمعه، ۸۰.۵ میلیارد دلار مربوط به تتر بوده است.

بر اساس گزارش رویترز در روز جمعه، مقامات وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده آمریکا جلسه‌ای را با مدیران خدمات مالی در رابطه با استیبل کوین‌ها و خطرات و مزایای استفاده از آن‌ها برگزار کردند. گزارش رویترز به نقل از سه منبع ناشناس نوشته شده و در آن آمده است که در جلسات بانک‌ها و سایر سازمان‌ها از جمله جلسه روز جمعه در رابطه با مقررات احتمالی و موضوعات مرتبط با استیبل کوین‌ها صحبت شده است.

به گفته این دو منبع، مقامات خزانه‌داری در این جلسات از ضرورت نظارت مستقیم در صورت افزایش چشمگیر استفاده از استیبل کوین‌ها خبر دادند. علاوه بر این مقامات در رابطه با چگونگی محدود کردن ریسک‌های احتمالی در زمانی که بسیاری از افراد سعی دارند تا استیبل کوین خود را نقد کنند جویا به بحث و گفتگو پرداختند و در رابطه با اینکه مهم‌ترین استیبل کوین‌های بازار نیز باید پشتوانه‌ای از دارایی‌های سنتی داشته باشند سؤال پرسیدند.

همچنین در این جلسات نحوه ساختاربندی و استفاده از استیبل کوین‌ها و اینکه آیا ساختار نظارتی کافی برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی ناشی از این ارزها وجود دارد بررسی شده است.

به گفته یکی از منابع ذکرشده در این گزارش، مقامات بیشتر در حال جمع‌آوری اطلاعات بوده‌اند و در رابطه با اقدامات احتمالی نظارتی اظهارنظر نکرده‌اند. جان ریزو، سخنگوی خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای به نقل از رویترز اعلام کرد که در بررسی مزایا و خطرات احتمالی استیبل کوین‌ها برای کاربران یا بازارها و سیستم‌های مالی، با طیف وسیعی از سهام‌داران نیز ملاقات کرده‌اند.

منبع: news.bitcoin
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.