تسلا پذیرش دوج کوین را آغاز کرد؛ بازار منتظر صعود مهم‌ترین میم‌کوین

تسلا پذیرش دوج کوین برای فروش محصولات خود را آغاز کرد. این دومین پذیرش ارزهای دیجیتال در این شرکت است.

ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد مشتریان تسلا می‌توانند برای خرید محصولات این شرکت از دوج کوین استفاده کنند. انتظار می‌رود نرخ خرید دوج کوین با این خبر افزایش داشته باشد.

Cybersquad، خودروی الکتریکی همه‌جارو (ATV) برای کودکان با قیمت ۱۲٬۰۲۰ دوج (حدود ۲۳۲۰ دلار)، سگک کمربند Giga Texas با قیمت ۸۳۵ دوج (حدود ۱۶۱ دلار) و سوت Cyberwhistle با قیمت ۳۰۰ دوج (حدود ۵۸ دلار) برای خرید با دوج‌کوین دردسترس هستند. به‌دنبال انتشار خبر مربوط به آغاز فروش تعدادی از محصولات متفرقه تسلا با دوج کوین، قیمت این میم‌کوین حدود ۱۶ درصد، معادل ۰٫۲ دلار افزایش یافت.

هنوز مشخص نیست تسلا برای فروش محصولات اصلی خود نیز تصمیم به پذیرش دوج کوین داشته باشد. این شرکت سال گذشته میلادی برای مقطع کوتاهی بیت کوین را هم به‌عنوان پخشی از سیستم پرداخت خود پذیرفت. این شرکت پس از مدتی به بهانه آلودگی محیط زیست توسط بیت کوین این پذیرش را متوقف کرد.

آینده دوج کوین ممکن است با این خبر متحول شود. هرچند این میم کوین مدتی به‌شدت تحت تاثیر ایلان ماسک بود اما این روند در ماه‌های اخیر متوقف شد. ماسک برای مدت‌ها موفق به تاثیرگذاری روی قیمت این ارز نشده بود. به‌نظر می‌رسد پذیرش دوج کوین توسط تسلا قدم بعدی این نهنگ ارز دیجیتال برای کمک به قدرتمند شدن شبکه است.

ایلان ماسک در ماه مه ۲۰۲۱ ادعا کرد که با توسعه‌دهندگان دوج کوین بر سر «بهبود بهره‌وری سیستم تراکنش» کار می‌کند. مدیرعامل تسلا بارها بی‌پرده در حمایت از دوج کوین سخن گفته است. او اکتبر سال گذشته در مصاحبه با CNBC گفت:

بسیاری از افرادی که در خطوط تولید تسلا کار می‌کنند یا در اسپیس ایکس مشغول تولید راکت هستند، در صحبت‌هایشان به من گفته‌اند که دوج[کوین] خریداری کرده‌اند. آن‌ها کارشناس اقتصادی یا فناور‌های سیلیکون‌ولی نیستند؛ از همین رو تصمیم گرفتم تا از دوج حمایت می‌کنم؛ چراکه گویی رمزارز مردم است.

ایلان ماسک در ماجراجویی دیگری در ماه مه ۲۰۲۱ اعلام کرد که اسپیس ایکس در حال جذب سرمایه مبتنی‌بر دوج‌کوین برای ساخت ماهواره‌‌ای است که سال آینده با نام DOGE-1 به مقصد ماه پرتاب خواهد شد. هنوز این طرح وارد مرحله بعدی نشده است.

ممکن است در ماه‌های آینده شرکت‌های دیگری هم مسیر مشابه تسلا را سپری کنند. این مسیر می‌تواند به اوج گیری بازار ارزهای دیجیتال منجر شود. پذیرش ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌های بزرگ به اعتبار آن‌ها و جلب اعتماد عمومی کمک زیادی می‌کند.

منبع: theverge
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.