تسلا ممکن است به‌زودی شیبا اینو را به‌عنوان روش پرداخت بپذیرد

شرکت بزرگ تسلا ممکن است در آینده نزدیک ارز دیجیتال شیبا اینو را به‌عنوان روش پرداخت از طرف مشتریان خود بپذیرد.

شرکت خودروسازی تسلا ممکن است به‌عنوان اولین شرکت بزرگ جهان ارز دیجیتال شیبا اینو را بپذیرد. ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت یکی از علاقه‌مندان مهم این میم کوین است.

بررسی‌های سورس کد سایت تسلا نشان می‌دهد این شرکت نام شیبا را به‌عنوان بخشی از سیستم پرداخت خود درج کرده است. این درج ممکن است به معنی پذیرش این ارز دیجیتال باشد. تسلا بهمن پارسال بیت کوین را به‌عنوان روش پرداخت پذیرفت. این پذیرش نرخ خرید بیت کوین را تا ۲۳ درصد بالا برد. هرچند تسلا بعد اعلام کرد این پذیرش را متوقف کرده اما ارزهای دیجیتال بخش مهمی از برنامه‌های این شرکت به‌شمار می‌روند.

چند برنامه‌نویس شناخته شده در توییتر اعلام کرده‌اند بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد تسلا نام شیبا را در سورس کد سایت خود وارده کرده است. با وجود عملکرد درخشان این ارز دیجیتال، برخی از کارشناسان همچنان معتقدند که شیبا اینو یک پروژه پرسروصدای دیگر است که پس از مدتی قیمت آن سقوط می‌کند و بی‌ارزش می‌شود.

با این حال شیبا اینو در ماه‌های اخیر جنبه‌های فاندامنتال پروژه خود را تقویت کرده است. برای مثال می‌توان به راه‌اندازی موفق مجموعه توکن‌های غیرمثلی (NFT) شیبوشی (Shiboshi) اشاره کرد که در حال حاضر کف قیمتی هر توکن آن حدود ۲ اتریوم و معادل ۸,۶۰۰ دلار است.

شیبا اینو توکنی با استاندارد ERC20 است که بر بستر شبکه اتریوم فعالیت می‌کند. این یعنی تراکنش‌های آن با توجه به کارمزدهای بالا و غیرقابل‌پیشبینی اتریوم، هزینه زیادی دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا شیبا اینو یک گزینه ضعیف برای تبدیل‌شدن به یک روش پرداختی باشد.

موضوعی که باعث تردید درباره پذیرش این ارزش دیجیتال توسط تسلا شده این است که به جای نام کامل شیبا اینو یا نماد اختصاری اصلی آن یعنی SHIB از SHIBA استفاده شده است. یعنی نماد اختصاری شیبا اینو با یک حرف A انگلیسی اضافه در کد منبع سایت آمده است. از آنجایی که در مورد گزینه پرداخت با بیت کوین از نام کامل این ارز دیجیتال با حروف انگلیسی بزرگ یعنی «BITCOIN» استفاده شده است، اگر تسلا قصد داشت شیبا اینو را به روش‌های پرداختی خود اضافه کند، منطقی بود که نام آن را به‌صورت «SHIBA INU» در کد منبع بیاورد.

تسلا و شخص ایلان ماسک هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. انتظار نمی‌رود ماسک یا تسلا به‌زودی درباره تصمیم خود حول محور میم کوین‌ها اظهارنظر رسمی داشته باشند. ماسک پیش از این دوج کوین را به‌عنوان یکی از میم کوین‌های مهم بازار حمایت کرده است.

منبع: cryptoslate
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.