تسلا اعلام کرد شاید در آینده بازهم بیت کوین بپذیرد

تسلا چند ماه بعد از توقف پذیرش بیت کوین نسبت به بازگشت وضعیت به شرایط پیش از این توقف ابزار علاقه کرد.

تسلا در فصلنامه‌ای که در سپتامبر ۲۰۲۱ برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرد از احتمال از سرگیری تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خبر داد. به این معنی که ممکن است به‌زودی دوباره پرداخت با رمزارزها را برای خرید خودروهای این شرکت قبول کند. تسلا معتقد است که در آینده دارایی‌های دیجیتال ذخیره ارزش و ابزاری برای پرداخت محسوب خواهند شد:

دارایی‌های دیجیتال پتانسل این را دارند که در بلند‌مدت به ابزاری برای سرمایه‌گذاری و جایگزینی برای پول نقد تبدیل شوند.

تسلا در فروردین ۱۴۰۰ اعلام کرد خودروهای تسلا را می‎‌توان با پرداخت بیت کوین خرید. این شرکت زمستان ۱۳۹۹، ۱/۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. این اقدامات تسلا را می‌توان قدم بزرگی برای پذیرش گسترده‌تر بیت‌کوین دانست. با‌این‌حال، اندکی بعد در اردیبهشت ۱۴۰۰، این شرکت اعلام کرد که به دلیل تأثیرات مخرب زیست‌محیطی استخراج بیت کوین، فعلا امکان خرید خودروهای تسلا با بیت کوین را متوقف می‌کند.

ایلان ماسک ژوئن ۲۰۲۱ از امکان پذیرش دوباره‌ بیت کوین خبر داد و اعلام کرد که در صورت اطمینان از افزایش سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین، این رمزارز را دوباره به عنوان راهی برای خرید بیت کوین خواهد پذیرفت.

چراغ سبز تسلا برای پذیرش دوباره پرداخت با ارزهای دیجیتال هم‌زمان با انتشار خبر خرید صدهزار خودرو تسلا توسط هرتز کورپوریشن، باعث شد تا ارزش این شرکت برای اولین بار در تاریخ ارزش شرکت‌ها از یک تریلیون دلارعبور کند.

ماسک در توییت روز یکشنبه‌ خود اعلام کرد که تنها ارزهای دیجیتالی که به عنوان سرمایه در اختیار دارد، بیت کوین، اتریوم و دوج کوین است.

این توییت باعث ناراحتی طرفداران رمزارز شیبا اینو شد. هنگامی که کاربری از او درباره تعداد توکن‌های شیبایی که در اختیار دارد، سؤال کرد.

ماسک در پاسخ نوشت:

هیچی! فقط بیت کوین، اتریوم و دوج کوین.

همزمان با احتمال تغییر در سیاست‌های تسلا قیمت بیت کوین از کانال ۶۰ هزار دلار عقب رفت. این نمودار قیمت هفته گذشته برای اولین بار در تاریخ به ۶۵ هزار دلار رسید و رکورد تاریخ را شکست. انتظار می‌رود اصلاح قیمت بیت کوین برای یک هفته ادامه داشته باشید. کارشناسان برای پایان سال بازگشت قیمت به کانال بالای ۶۵ هزار دلار پیش‌بینی کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد این پیش‌بینی‌ها در بازگشت تسلا به حوزه ارزهای دیجیتال بی‌تاثیر نیست.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.