رکورد ورود استیبل کوین به صرافی‌ها شکست؛ بازار در انتظار صعود قیمت بیت کوین؟

پس از اصلاح سنگین قیمت در هفته گذشته، انتظار می‌رود روند صعودی به زودی دوباره آغاز شود.

کارشناسان انتظار دارند روند صعودی باز ارزهای دیجیتال به‌زودی آغاز شود. انتظار می‌رود خرید بیت کوین در هفته‌های پیش رو روند صعودی داشته باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهند میزان ورود استیبل کوین به صرافی‌ها رکورد جدید ثبت کرد.

شرکت تحلیلی سانتیمنت اعلام کرد صرافی‌های ارز دیجیتال با سیل ورود استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT) و USDC رکوردشکنی کرده‌اند.

این شرکت در توییت خود نوشت:

بزرگترین جریان ورودی تتر در بازه یک‌ ساعته طی کل سال، روز شنبه اتفاق افتاد. ساعت ۸ صبح به‌وقت جهانی بیش از ۷۷۱ میلیون واحد USDT به صرافی‌ها منتقل شد. سپس، تنها شش ساعت بعد، ۴۵۴ میلیون USDC به صرافی‌ها وارد شد؛ بزرگترین عدد از چهار ماه گذشته.

پس از اصلاح قیمت بیت کوین از ۶۹ هزار دلار به زیر ۵۶ هزار دلار، سانتیمنت اعلام کرد که بحث درباره بیت کوین در فضای مجازی با کاهش شدید به پایین‌تر از ماه ژوئن (خرداد) رسیده است. در گزارش سانتیمنت نوشته شده بود:

با توجه به رونق بازار آلت کوین‌ در بیشتر روزهای سال ۲۰۲۱ و با وجود افزایش نوسانات، بحث درباره بیت کوین نصف میزانی است که پنج ماه پیش بود. اکنون ۱۵ درصد از بحث‌ها در پلتفرم‌های کریپتویی مربوط به بیت کوین است در حالی که در اواسط ژوئن ۳۰ درصد بود.

همچنین، شرکت سانتیمنت با نگاهی به آلت کوین‌ها گفت که یکی از آنها برخلاف روند اصلاح بازار حرکت کرده است. توکن‌های حوزه متاورس ازجمله توکن‌هایی بوده‌اند که برخلاف روند بازار پیش رفته‌اند. به‌عنوان نمونه، سندباکس (SAND) از هفته گذشته تاکنون بیش از ۵۰ درصد رشد کرده‌ است. این موضوع از نظر درون‌زنجیره‌ای هم سیگنال مثبتی است.

در گزارش شرکت سانتیمنت آمده است:

هر واحد سندباکس اکنون ۴.۳۲ دلار است و بیشترِ اصلاح گسترده بازار را که این هفته اتفاق افتاد جبران کرده است. سود و زیان تحقق‌یافته (realized profit/loss) برای توکن SAND دوباره در حال خنثی‌شدن است. این شاخص از نظر تاریخی همیشه در دقت برتر بوده است.

ورود استیبل کوین به صرافی‌ها همواره نشانه‌ای برای خوش‌بینی بازار است. نهنگ‌ها با وارد کردن این حجم از دارایی آماده خرید توکن‌های جدید می‌شوند. انتظار می‌رود مثل همیشه بیت کوین هدف اصلی نهنگ‌ها باشد. ممکن است اتریوم هم در این روند تازه خرید هدف مناسبی برای کاربران باشد. انتظار نمی‌رود میم کوین‌هایی مثل دوج کوین و شیبا اینو توجهی زیادی از طرف نهنگ‌ها جلب کرده باشند.

منبع: dailyhodl
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.