توکن اسکوئید گیم (Squid Game) به‌احتمال زیاد کلاهبرداری است

توکن اسکوئید گیم به‌احتمال بسیار زیاد کلاهبرداری است. این توکن در هفته گذشته رشد چشمگیری داشته است.

رشد هزار و ۱۰۰ درصدی توکن اسکوئید گیم توجه کاربران را جلب کرده است. این توکن که با الهام از سریال مشهور نتفلیکس منتشر شده در یک هفته رشد خیره کننده‌ای داشت.

سریال بازی ماهی مرکب مدت کوتاهی پس از پخش، پربیننده‌ترین سریال تاریخ نتفلیکس شد. این سریال با بازیگران و عوامل اهل کره جنوبی تولید و منتشر شد. توکن اسکوئید هم مدت کوتاه بعد از پایان این سریال منتشر شد. ابتدای هفته جاری این توکن رشد خیره کننده هزار و ۱۰۰ درصدی ثبت کرد؛ رشدی که باعث بالا رفتن تقاضا برای خرید آن شد. تعدادی از کارشناسان می‌گویند این توکن به قصد کلاه‌برداری عرضه شده است. حتی کوین‌مارکت‌کپ، بزرگ‌ترین سایت بررسی روند رمزارزها نیز در این باره هشدار داد. این سایت نوشت:

گزارش‌های متعددی مبنی بر اینکه کاربران قادر به فروش توکن SQUID در پنکیک سواپ نیستند، دریافت کرده‌ایم. لطفا با احتیاط بیشتری معامله کنید.

طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، در حال حاضر پنکیک سوآپ تنها پلتفرم خرید و فروش توکن SQUID است. ارزش این توکن در آخرین روز اکتبر ۲۰۲۱ (۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۳/۳۲ دلار و حجم معاملات روزانه آن نیز ۸/۵۶ میلیون دلار است.

کاربر توییتری به نام Crypto Tyrion در همین راستا با بررسی حساب بنیان‌گذاران توکن SQUID اعلام کرد که این افراد حساب لینکدین حرفه‌ای ندارند و حساب توییتری این پروژه نیز نظرات کاربران را حذف می‌کند.

این کاربر با استناد به دو دلیل اشاره شده، پروژه توکن SQUID را ۱۰۰ درصد کلاهبرداری «راگ پول» می‌داند. کلاه‌برداری راگ پول (Rug Pull) یا تخلیه نقدینگی نوعی کلاهبرداری در حوزه رمزارزها است که در آن توسعه‌دهندگان پروژه‌ای آن را به حال خود رها کرده و با سرمایه‌ سرمایه‌گذاران فرار می‌کنند.

علاوه‌براین، برخی از کاربران می‌گویند وایت پیپر توکن SQUID مشکلات جدی دارد. این مشکلات عبارت‌اند از اشتباهات دستور زبانی، املایی و ادعاهای دیگری که هیچ‌کدام قابل تأیید نیستند.

طبق داده‌های سایت Scamadviser، سایت توکن SQUID مشکوک است. امتیاز اعتماد این سایت ۴۵ از ۱۰۰ درنظر گرفته شده است. Scamadviser به عنوان منبعی برای بررسی پروژه‌های کلاهبرداری شناخته می‌شود.

کوین گکو، رقیب اصلی کوین‌مارکت‌کپ، ترجیح داده خود را درگیر پروژه توکن SQUID نکند. بابی اونگ، از بنیان‌گذاران کوین گکو در این‌باره گفت:

توکن SQUID با معیارهای ما مطابقت ندارد. به همین دلیل در در فهرست توکن‌های پذیرفته شده از سمت کوین گکو اضافه نخواهد شد. این پروژه به احتمال زیاد کلاهبرداری است.

در وایت پیپر توکن SQUID اعلام شده مکانیسم ضد دامپی در این پروژه نوشته شده است که طبق آن کاربران باید برای فروش مقدار معینی از توکن SQUID، توکن‌ دیگری به نام ماربلز (Marbles) داشته باشند:

در صورت داشتن ماربلز، می‌توانید هر زمان که بخواهید مقدار مشخصی توکن SQUID را در پنکیک سواپ بفروشید. پس از فروش توکن SQUID، ماربلزهای موجود در کیف پول شما به‌طور خودکار از بین خواهند رفت.

تنها توضیحی که در وایت پیپر SQUID درباره توکن ماربلز ارائه شده این است که به دست آوردن ماربلز بدون استفاده از خشونت، تنها راه برنده شدن در بازی ماهی مرکب است.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.