تلاش جک دورسی برای بهبود فرآیند استخراج بیت کوین

جک دورسی می‌خواهد فرآیند استخراج بیت کوین را بهبود بدهد. یکی از شرکت‌های تحت مالکیت او درحال کار روی یک سخت‌افزار است.

جک دورسی مدیرعامل شرکت توییتر و اسکوئر، برنامه‌های بیشتری برای توسعه شبکه بیت کوین دارد. دورسی به تازگی اعلام کرده است که شرکت ارائه سرویس‌های مالی اسکوئر در حال بررسی ساخت سیستم استخراج بیت کوین به منظور غیرمتمرکزسازی صنعت استخراج در سراسر جهان است.

سیستم ایده‌آل دورسی از سیلیکون شخصی‌سازی‌شده و توسعه متن‌باز بهره می‌برد. همانند کیف پول سخت‌افزاری شرکت اسکوئر که هم‌چنان در دست ساخت است، این سیستم نیز با همکاری جامعه طراحی و ساخته می‌شود.

دورسی اعلام کرد استخراج رمزارز باید توزیع‌شده‌تر باشد تا امنیت شبکه بیت کوین حفظ شود. در حال حاضر، دسترسی به صنعت استخراج یک امر چالش‌برانگیز است؛ زیرا توان هش بسیار زیادی نیاز است تا سود قابل توجه و قابل توجیه ایجاد شود. استخراج بیت کوین به شدت در کشور چین متمرکز بود، اما پس از اعلام ممنوعیت استخراج از طرف دولت چین، استخراج نیز به سایر کشورها پخش شد.

دورسی گفته است که استخراج بیت کوین باید انرژی کمتری مصرف کند. اگرچه ممنوعیت استخراج از طرف دولت کشور چین باعث شد که استفاده از ذغال سنگ در این صنعت کاهش یابد، اما این موضوع هم‌چنان جای کار دارد. تقریبا نیمی از هش‌ریت شبکه از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند و این مقدار در حال افزایش است.

دورسی هم‌چنین معتقد است که طراحی سیلیکون در حال حاضر بسیار متمرکز است و متمرکزسازی بیش از حد عرضه و موجودی را ایجاد می‌کند. دورسی استخراج بیت کوین را برای مردم عادل، غیرقابل دستیابی خوانده است.

وی گفت:

در حال حاضر برای مردم عادی مشوق کافی وجود ندارد تا خودشان از پس پیچیدگی اجرای دستگاه ماینر برآیند.

تیم شرکت اسکوئر به سرپرستی جسی دوروگوسکر (Jesse Dorogusker) هم‌اکنون بررسی‌های فنی خود را در خصوص پروژه جدید آغاز کرده‌ است. دوروگوسکر گفته است که این تیم کار خود را با نمونه‌سازی اولیه سیلیکون، الگوریتم‌های هشینگ و ساختارهای برقی با راندمان بالاتر آغاز می‌کند.

علی‌رغم سایر دستاوردهای جک دورسی، وی بیت کوین را مهم‌ترین کار زندگی خود می‌داند. وی حتی طی صحبت با ایلان ماسک آرزو کرده است که بیت کوین بتواند صلح جهانی ایجاد کند. دورسی همچنین خود یک نهنگ ارز دیجیتال بسیار مهم به‌شمار می‌رود. او هرگز درباره میزان دقیق دارایی‌هایش صحبت نکرده اما ارز دیجیتال یکی از بخش‌های مهم سرمایه او به‌شمار می‌روند.

دورسی به افزایش پذیرش و استفاده از زیرساخت‌های توییتر و شرکت اسکوئر معطوف شده است. دستاورد اخیر دورسی در به‌روزرسانی اخیر توییتر بوده است که طی آن، کاربران آمریکایی می‌توانند به سایر افراد و توییت های آنها، بیت کوین پاداش بدهند.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.