همکاری سامسونگ و دولت کره جنوبی برای آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور

سامسونگ در جریان پروژه ارز دیجیتال ملی کره جنوبی با دولت این کشور همکاری خواهد کرد.

سامسونگ غول محصولات الکترونیکی قرار است در پروژه ارزدیجیتال ملی کره جنوبی با دولت این کشور همکاری کند. سامسونگ می‌خواهد راهی پیدا کند تا تراکنش‌های ارز دیجیتال ملی کره را تنها با استفاده از یک تلفن همراه هوشمند و بدون اتصال به اینترنت پردازش کند.

قرار است فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی به دیگر تلفن‌های هوشمند و حساب‌های بانکی متصل به آن‌ها، توسط سامسونگ آزمایش شود.

بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرده این برنامه آزمایشی شامل «عرضه و توزیع ارز دیجیتال ملی این کشور و بررسی عملکرد آن در فضای مجازی» است.

قرار است پروژه ارز دیجیتال ملی کره جنوبی در دو فاز آزمایش شود. فاز اول که از این ماه تا دسامبر (آذر) به طول می‌انجامد، فناوری‌های موردنیاز این پروژه را تعیین می‌کند. فاز دوم هم که قرار است از ژانویه (دی) تا ژوئن (خرداد) سال آینده اجرایی شود، بر تراکنش‌ها و پرداخت‌های حقیقی تمرکز دارد.

بانک مرکزی کره جنوبی ماه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از شرکت‌ها دعوت کرد تا با ارائه پیشنهادهای خود، برای به‌دست‌آوردن موقعیت همکاری در توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور رقابت کنند. در نهایت هم شرکت توسعه بلاک چین گراند ایکس (GroundX)، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کره‌ای کاکائو (Kakao) که در صنعت اینترنت فعالیت دارد، در این مزایده پیروز شد.

منبع: coindesk
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.