کیف پول ارز دیجیتال فیسبوک به‌زودی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد

دیوید مارکوس مدیر اجرایی فیس‌بوک اعلام کرد امسال کیف پول ارز دیجیتال Novi با امکانات منحصربه‌فرد برای کاربران رمزارز راه‌اندازی می‌شود.

فیسبوک یکی از پلتفرم‌های محبوب است که از ابتدای ورود ارزهای دیجیتال، حمایت خود را از آن‌ها اعلام کرده است. این پشتیبانی و ایجاد فضاهای نوآورانه برای استفاده از ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۹ آغاز شد و در آوریل ۲۰۲۰ شکل جدید و متفاوتی به خود گرفت. حال دیوید مارکوس مدیر اجرایی فیسبوک اعلام کرد که کیف پول ارز دیجیتال این شرکت در سال جاری به کاربران عرضه خواهد شد.

این کیف پول که NOVI نام دارد، توانسته مورد تایید بسیاری از ایالت‌های آمریکا قرار بگیرد و درحال جمع‌آوری انواع مجوزهای لازم برای شروع رسمی فعالیت خود است. این شرکت اعلام کرده که برای جلب اعتماد کاربران و رعایت حقوق آن‌ها، بدون دریافت جوازهای قانونی فعالیت خود را شروع نخواهد کرد.

دیوید مارکوس همچنین در یک مقاله تازه منتشر شده به نام «استیبل‌کوین‌های خوب؛ پروتکلی برای پول و کیف پول‌های دیجیتال: فرمولی برای تعمیر سازوکار مالی شکست‌خورده» در مورد نابرابری اقتصادی و چالش‌های نظارتی بر اقتصاد توضیحاتی ارائه کرد. او در این مقاله راه‌حل‌های ساده‌ای نیز ارائه داد که می‌توانند نتایج حاصل از چالش‌های اقتصادی را دگرگون کنند.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد کیف پول Novi

یکی از مهم‌ترین بخش‌های اظهارات دیوید مارکوس، توضیحات او درباره ویژگی‌های خاص کیف پول فیس‌بوک و خدمات درنظرگرفته شده برای آن بود.

مارکوس در اظهارات خود درباره ویژگی‌های Novi گفت که عقیده دارد با کمک بلاک چین و استفاده از این کیف پول، افراد و مشاغل در سراسر جهان قادر به انتقال پول با سهولت و در زمانی کوتاه هستند. درحقیقت سازوکار این کیف پول به گونه‌ای طراحی شده که هدف آن ایجاد تحول در سیستم پرداخت های مالی قدیمی است. این پروژه از ابتدا با اهدافی دقیق و روشن آغاز شد. اهدافی که قیمت ارزان در شبکه پرداخت، امنیت بالا،‌ میزان تعامل‌پذیری و سرعت بخشی از آن‌ها بود.

مارکوس همچنین برای تشویق کاربران بازار ارز دیجیتال به استفاده از Novi گفت:

ما در نظر داریم تا برای تمام اشخاصی که از این کیف پول استفاده کنند، خدمات پرداخت رایگان به‌صورت فردبه‌فرد در مقیاس محلی و بین‌المللی فراهم ‌کنیم.

هنوز تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی رسمی این محصول مشخص نشده اما صحبت‌های مارکوس نشان می‌دهد که Novi یک قدم با دنیای بیت کوین و سایر رمزارزها فاصله دارد. انتظار می‌رود عرضه کیف پول ارز دیجیتال فیسبوک تاثیر مثبتی روی بازار این محصولات داشته باشد.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.