شرکت‌های نفتی آمریکا درحال برنامه‌ریزی برای استخراج بیت کوین

شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکا می‌خواهند وارد دنیای استخراج بیت کوین شوند.

چندین شرکت نفتی و ماینرهای بیت کوین اخیراً گفت‌وگوهایی انجام داده‌اند تا شرایط را برای همکاری بالقوه در زمینه استخراج بیت کوین بررسی کنند. این ملاقات هفته گذشته در یک انبار خودرو در شهر هیوستون ایالت تگزاس برگزار شد. این جلسه درحالی برگزار شد که قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر روند صعودی داشت.

در صورتی که این همکاری محقق شود، از گاز طبیعی موجود در چاه‌های نفت برای تأمین برق مصرفی دستگاه‌های ماینر استفاده خواهد شد. این گازها معمولاً در محل سایت سوزانده می‌شود اما استفاده از آن برای استخراج بیت کوین برای هر دو طرف سودمند خواهد بود.

براساس گزارش رسانه‌ها بیش از ۲۰۰ سرمایه‌گذار حوزه نفت و گاز در این جلسه حضور داشتند. این شرکت‌ها می‌خواهند از هدررفت گاز طبیعی در محل استخراج جلوگیری کنند. استخراج کننده‌ها هم تمایل دارند از انرژی ارزان و پاک گاز طبیعی استفاده کنند. در چنین شرایطی همکاری دو طرف بازی برد – برد خواهد بود.

پارکر لوئیس یکی از عوامل اصلی برگزاری این جلسه درباره آن به خبرگزاری CNBC گفت:

اگر همکاری‌های دو طرف خوب سازماندهی شود، هیوستون در نتیجه همکاری ماینرها و شرکت‌های انرژی به اوج خواهد رسید.

شرکت‌های پتروشیمی آمریکا درحالی آماده ورود به صنعت استخراج می‌شوند که چین درحال خروج از این صنعت است. اصلی‌ترین رقیب اقتصادی آمریکا در ماه‌های اخیر قوانین سختگیرانه‌ای برای ماینرها وضع کرده است. بسیاری از فعالان حوزه استخراج در چین از این کشور خارج شده‌اند. کشورهای حوزه دریای خزر میزبان این ماینرها هستند. علاوه‌بر این کشورها، آمریکا هم به جمع میزبان‌های ماینرهای چینی اضافه شده است. مزرعه‌داران بین‌المللی در ماه‌های اخیر تعداد زیادی ماینر را از چین به آمریکا منتقل کرده‌اند. گفته می‌شود این ماینرها به صورت قانونی وارد آمریکا شده‌اند. هرچند بعضی شهرهای آمریکا منجمله میامی فعالیت‌های رسمی و قانونی در حوزه استخراج دارند اما این کشور هنوز قوانین روشنی وضع نکرده است.

رسانه‌ها می‌‌گویند توافق بین این دو گروه محرمانه خواهد بود. انتظار نمی‌رود غول‌های صنعتی آمریکا چنین قراردادهای حساسی را عمومی کنند. این شرکت‌ها که قدرت سیاسی زیادی هم دارند مشکل قانونی برای فعالیت نخواهند داشت. برخی گزارش‌ها از تمایل سایر شرکت‌های بزرگ برای فعالیت در حوزه بلاک چین خبر می‌دهند. انتظار می‌رود مخالفت جدی با همکاری‌های دو طرف در بین سیاستمداران آمریکایی وجود نداشته باشد. بسیاری از نمایندگان سنا در ماه‌های اخیر علیه ارزهای دیجیتال موضع گرفته‌اند.

گریفین هابی نماینده یکی از شرکت‌های نفتی در این‌باره گفت:

وقتی شنیدم می‌توان به جای سوزاندن گاز از آن اینقدر پول درآورد حتی یک لحظه هم صبر نکردم.

 

منبع: news.bitcoin
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.