نایکی غول تولید البسه آمریکایی وارد دنیای متاورس شد

نایکی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های البسه در جهان وارد دنیای متاورس شد.

دنیای متاورس برای غول‌های صنعتی دنیا بسیار جذاب است. پس از فیسبوک حالا نایکی و دایسون آماده حضور در این حوزه می‌شوند. این دو شرکت به‌زودی محصولاتی در این حوزه توسعه خواهند داد.

متاورس و دنیای آن این روزها برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال مهم شده‌اند. مارک زاکربرگ و تیم فیسبوک با تغییر نام این شرکت به متا، این لغت را به صدر اخبار دنیای فناوری بردند. باتوجه به اینکه بلاک چین و ارزهای دیجیتال بخش مهمی از آینده فناوری را تشکیل می‌دهند این لغت برای علاقه‌مندان به این حوزه هم اهمیت بسیاری دارد.

وایل هفته جاری، نایکی از دنیای مجازی خود رونمایی کرد. دنیایی که براساس مقر اصلی این شرکت و از یک بازی ویدئویی محبوب به‌نام Roblox الگوبرداری شده است. نایکی یکی از اولین‌ برندهای بزرگی است که به متاورس پیوست. فضای دیجیتال جدید نایکی، NIKELAND نام دارد و بازیکنان می‌توانند در آن، آواتارهای خود را با محصولات ویژه این شرکت تجهیز کنند. نایکی‌لند در حال‌حاضر برای کاربران Roblox رایگان است و حتی بازی‌های خاصی مثل The Floor Is Lava ،Tag و Dodgeball را روی پلتفرم خود ارائه می‌دهد.

دایسون که یک برند شناخته‌شده در زمینه تولید لوازم خانگی لوکس محسوب می‌شود نیز دنیای مجازی خود را به متاورس آورده است. این شرکت فضایی به اسم Dyson Demo VR ایجاد کرده که از فناوری تجسم و شبیه‌سازی بهره می‌برد. این فناوری توسط مهندسان دایسون مورد استفاده قرار می‌گیرد. Dyson Demo VR به آزمایش، نمونه‌سازی و توسعه‌ی محصولات و نرم‌افزارهای جدید برای این شرکت بریتانیایی کمک می‌کند. مشتریان می‌توانند در پلتفرم مجازی این شرکت لوازمی مثل سشوار، صاف‌کننده مو و حالت‌دهنده‌های این برند را در خانه‌ی خود آزمایش کنند.

شایان ذکر است، این دو شرکت از اولین برندهایی محسوب می‌شوند که وارد حوزه متاورس شده‌اند. به‌عبارت دیگر، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به‌زودی برندهای بزرگ بیشتری از این روند پیروی کرده و از واقعیت مجازی و متاورس استقبال کنند. پیش‌ از این نیز گزارش‌هایی در مورد معرفی Mesh مایکروسافت منتشر شده است که درواقع گامی برای تکمیل تیم‌های شرکت اهل ردموند است. کارشناسان می‌گویند در چنین شرایطی باید انتشار داشته باشیم به‌زودی وارد دنیای مجازی نزدیک به حقیقت شویم. پیش از این تصور میشد تحقق این دنیا رویایی طولانی‌مدت باشد. حضور شرکت‌های بزرگ مثل فیسبوک و نایکی بدون شک باعث حضور شرکت‌های بزرگ دیگر خواهد شد.

کارشناسان می‌گویند درحال حاضر جنگی غیرعلنی بین شرکت‌های بزرگ آغاز شده است. برنده این جنگ پیشتاز دنیای متاورس خواهد بود.

منبع: yahoo
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.