شرکت مورگان استنلی دارایی بیت کوین خود را افزایش داد

مورگان استنلی ۶.۵ میلیون سهم بیت کوین در صندوق گری اسکیل خریداری کرد تا به یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران ارزدیجیتال تبدیل شود.

شرکت مورگان استنلی از خرید ۶.۵ میلیون سهم بیت کوین در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل خبر داد. در این روزها که بسیاری از شرکت‌ها و برندهای مطرح دنیا به تازگی در حال ورود به دنیای سرمایه‌گذاری کریپتو و بازار ارز دیجیتال هستند، شرکت خدمات مالی آمریکایی مورگان استنلی با سرعت سهم‌های بیت کوین بازار را از آن خود می‌کند.

در اقدامی جدید این شرکت اعلام کرد که در سرمایه‌گذاری جدید خود توانسته‌اند مجموعا ۶.۵ میلیون سهم بیت کوین در صندوق گری اسکیل را از آن خود کنند. گزارش‌ها نشان می‌دهند که این حرکت، مورگان استنلی را به دومین دارنده بزرگ و شناخته شده سهام GBTC پس از شرکت مدیریت سرمایه آرک اینوست تبدیل کرده است.

صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale)، یکی از زیر مجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری دیجیتال کارنسی گروپ (DCG) به‌شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرد. این شرکت صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را مدیریت می‌کند و مهمترین صندوق تابع آن در ایالات متحده گری اسکیل بیت کوین تراست نام دارد که با نماد اختصاری «GBTC» نمایش داده می‌شود. این صندوق یکی از مهم‌ترین مراکز سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در جهان به‌شمار می‌رود.

در اکتبر سال ۲۰۲۰، باری سیلبرت، مدیر عامل ‌گری اسکیل در توییتی اعلام کرد که این شرکت در یک روز ۳۰۰ میلیون دلار افزایش سرمایه داشته است. این صندوق در کمتر از شش ماه ۱۶۰ درصد موجودی بیت کوین خود را افزایش داد و به دلیل رشد سریع، توانست سرتیتر خبر‌ها را به خود اختصاص دهد.

پیشینه مورگان استنلی در بازار ارزهای دیجیتال

یکی از مهم‌ترین نکاتی که نباید درمورد این شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی فراموش کنید،‌ این است که مورگان استنلی از ابتدای داغ شدن تب و تاب بیت کوین و رمزارزهای دیگر از این بازار حمایت کرد. حدود دو سال قبل نیز تحلیل‌گران این شرکت در بیانیه‌ای حمایت خود را از بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال اعلام کرده بودند. تحلیل‌گران در این بیانیه عقیده خود را چنین مطرح می‌کنند:

ما باور داریم که بیت کوین می‌تواند در آینده نزدیک، رقیبی سرسخت برای دلار باشد.

مورگان استنلی پیش از این نیز در تاریخ ۲۸ ژوئن (یعنی همان زمان که بیت‌کوین زیر ۳۰هزار دلار معامله می‌شد)، اعلام کرد که در تلاش است تا با گسترش حجم سرمایه‌گذاری‌های خود، موقعیت خوبی را در GBTC کسب کند.

حالا این موسسه مالی با مالکیت ۶.۵ میلیون سهم بیت کوین یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌هایی است که نامش در تاریخ بازار رمزارزها به عنوان یکی از موسسات پیشرو در کریپتوکارنسی باقی خواهد ماند.

منبع: cryptoglobe
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.