مایکروسافت از اتریوم برای مقابله با کپی غیرقانونی استفاده می‌کند

مایکروسافت قرار است با استفاده از بلاک چین اتریوم از محصولات خود مقابل کپی غیرقانونی محافظت کند.

دپارتمان تحقیقاتی مایکروسافت با همکاری محققانی از مجموعه علی بابا (Alibaba) و دانشگاه کارنگی ملون (Carnegie Mellon)، گزارشی منتشر کرده که در آن یک سیستم تشویقی مبتنی بر بلاک چین را برای تقویت کمپین‌های مبارزه با تکثیر غیرقانونی محصولات خود مورد بررسی قرار داده است. این گزارش تحقیقاتی که با عنوان آرگوس: سیستم تشویقی کاملاً شفاف برای کمپین‌های مبارزه با تکثیر محصولات منتشر شده، نشان می‌دهد سیستم جدید مایکروسافت با تکیه بر ویژگی شفافیت فناوری بلاک چین طراحی شده است. سیستم آرگوس (Argus) که بر بستر شبکه اتریوم ساخته شده، قصد دارد یک سازوکار تشویقی ارائه کند که نیازی به اعتمادسازی ندارد و در عین حال از داده‌های مربوط به جمعیت آزاد و ناشناسی که موارد تکثیر غیرقانونی را گزارش می‌دهند محافظت کند.

آرگوس امکان بازگشت محتوای تکثیر‌شده به منبع را از طریق الگوریتم تطبیق واترمارک فراهم کرده است. این فرآیند که اثبات نشت داده نام دارد، هر گونه جابه‌جایی غیرقانونی محتوا را گزارش می‌دهد. این فرآیند شامل مرحله‌ای برای پنهان کردن اطلاعات است. به این ترتیب دیگر کسی به‌غیر از شخصی که برای اولین بار یک مورد تکثیر غیرقانونی را گزارش داده، نمی‌تواند همان نسخه واترمارک‌گذاری‌شده را بدون مالکیت حقیقی کپی کند و مجدداً گزارش دهد.

مایکروسافت در گزارش خود به مسئله کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم هم اشاره کرده و گفته بسیاری از فرآیندهای مربوط به رمزنگاری را بهینه‌سازی کرده است.

هزینه مربوط به گزارش تکثیر غیرقانونی کاهش داده شده و چیزی معادل کارمزد لازم برای پردازش ۱۴ تراکنش انتقال اتر در شبکه عمومی اتریوم است. در غیر این صورت [این هزینه] می‌توانست معادل کارمزد هزاران تراکنش باشد.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.