مایکروسافت محصولاتی در حوزه دنیای متاورس ارائه خواهد کرد

مایکروسافت دومین غول دنیای فناوری است که وارد حوزه متاورس می‌شود. فیسبوک اولین شرکت بزرگ این حوزه است.

مدیرعامل شرکت مایکروسافت اعلام کرد این شرکت برای ارائه محصولاتی در حوزه متاورس برنامه‌ریزی می‌کند. مایکروسافت قصد دارد از طریق به‌روزرسانی مایکروسافت تیمز، سرویس کنسول بازی اکس‌باکس و همچنین ارائه محصول جدیدی به نام « Dynamics 365 Connected Spaces» به فضای متاورس وارد شود.

ساتینا نادلا در این‌باره تویی کرد:

متاورس ما را قادر می‌سازد تا محاسبات را در دنیای واقعی و دنیای واقعی را در محاسبات جاسازی کنیم. حضور واقعی در هر فضای دیجیتالی.

به‌روزرسانی مایکروسافت تیمز «Mesh» نامیده می‌شود و قرار است در سال ۲۰۲۲ ارائه شود. پس از این به‌روزرسانی، به کاربران آواتارهای دیجیتالی شخصی داده می‌شود و فضایی برای آنها فراهم خواهد شد تا از هر دستگاهی بدون نیاز به تجهیزات خاصی در فضای متاورس با هم ملاقات داشته باشند.

پس از آن در مسیر توسعه Mesh، سازمان‌ها قادر خواهند بود فضاهای سفارشی را برای پشتیبانی از جلسات ایجاد کنند.

محصول جدید Dynamics 365 Connected Spaces مایکروسافت در دسامبر سال جاری پیش‌نمایش خواهد شد. این محصول سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا فناوری متاورس و هوش مصنوعی را با مشاغل خود ترکیب کنند. به گفته مایکروسافت، از این محصول می‌توان برای استفاده از داده‌های رصدی دوربین‌ها از فروشگاه‌های کوچک تا کف کارخانه که محیط کاری ترکیبی نامیده می‌شود استفاده کرد.

ویشال سود، مدیرکل محصول جدید مایکروسافت دیروز در پستی وبلاگی نوشت:

با قدرت دوربین‌های خود، از دید کامپیوتری و داده‌های رصدی استفاده کنید تا به تکمیل این موضوع کمک نمایید و چشم‌اندازی جدید به افراد، مکان و موارد مختلف ارائه دهید. پس از استقرار این فناوری، برای کمک به درک سناریوهای خاص همچون رفتار مشتری در یک نمایشگر تبلیغاتی، الگوهای ترافیک و بینش‌های منحصربه‌فرد در فضای شما، به‌سادگی مدل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که به عنوان مهارت شناخته می‌شوند را به کار گیرید.

نادلا امروز در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تی‌وی اظهار داشت که شرکت بازی‌های ویدیویی مایکروسافت یا همان اکس‌باکس نیز به طور کامل بر ادغام متاورس در خطوط بازی‌سازی خود کار خواهد کرد. البته وی جزئیات زیادی از این برنامه افشا نکرد.

نادلا افزود:

شما می‌توانید از ما انتظار داشته باشید که در صنعت بازی نیز کارهایی انجام دهیم. اگر Halo را به عنوان یک بازی بتوان در نظر گرفت آن را می‌توان در زیرمجموعه متاورس قرار داد. ماینکرفت نیز یک متاورس است Flight Sim نیز همینطور. به نوعی آنها امروز دوبعدی هستند و سوال این است که آیا می‌تواند آن را به یک دنیای کاملاً سه‌بعدی منتقل کرد؟ و ما قصد داریم این کار را انجام دهیم.

مایکروسافت تنها شرکت بزرگی نیست که در هفته جاری از برنامه‌های خود برای متاورس خبر داده است. تولیدکننده مطرح کفش و پوشاک ورزشی نایکی (Nike) نیز در حال بررسی طراحی محصولات مجازی با لوگوی تجاری و شعار نمادین خود برای استفاده در دنیای مجازی است. علاوه بر این، این شرکت اخیراً دو فهرست شغلی را برای طراحان متاورس منتشر کرده است.

به گفته نایکی، افرادی که استخدام خواهند شد نقش کلیدی در تعریف مجدد دنیای دیجیتال خواهند داشت و آنها را به سمت متاورس سوق خواهند داد.

فیسبوک اما معروف‌ترین شرکت در این زمینه است. این غول اجتماعی اخیراً نام تجاری خود را به متا تغییر داد و در تلاش است تا بستری را برای طراحان برای ساخت کسب‌وکارهای آنلاین مجازی و پیوند دادن تجربیات آنلاین با دنیای فیزیکی فراهم کند. همچنین این شرکت تصمیم دارد تا تجارت سخت‌افزارهای واقعیت مجازی خود را با نام Reality Labs آغاز نماید.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.