مایکرو استراتژی ۱۷۷ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

مایکرواستراتژی MicroStrategy، شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی، اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال مالی جاری ۱۷۷ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرده است.

مایکرواستراتژی MicroStrategy که یک شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی است، طبق آخرین گزارش خود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، اظهار داشت که در سه ماهه سوم سال مالی جاری ۱۷۷ میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرده است. قیمت بیت کوین در زمان ثبت سفارش این شرکت حدود ۴۵‍‍‍‍,۲۹۴ دلار بود.

لازم به ذکر است که تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیر ۱۴۰۰)، شرکت مایکرواستراتژی مقدار تقریبی ۱۰۵,۰۸۵ واحد رمز ارز بیت کوین به ارزش ۲,۰۵۱ میلیارد دلار را در اختیار داشت و در مجموع ۶,۶۸۹ میلیون دلار از زمان خریدن این دارایی دیجیتال از دست داده و ضرر کرده بود؛ ولی با این وجود، شرکت نامبرده با افزایش سرمایه از طریق بازار اوراق قرضه شرکتی با هدف تقویت منابع خزانه داری بیت کوین، برنامه خرید خود را تسریع کرد و قصد دارد تا بیت کوین بیشتری خریداری کند.

این شرکت طبق توافقی که با Jefferies Group LLC، بانک سرمایه‌گذاری چند ملیتی، در تاریخ ۱۴ ژوئن داشت؛ با درآمد حاصل از فروش ۱۷۷,۵ میلیون دلاری سهام عادی کلاس A خود بیت کوین بیشتری خریداری کرد. مایکرو استراتژی در حال حاضر ۱۰۸,۹۹۲سکه دارد که مجموع ارزش آن‌ها به ۲,۹۱۸ میلیارد دلار می‌رسد.

این خرید، قیمت بیت کوین تاثیری بر قیمت بیت کوین نداشت؛ زیرا پس از بازپس‌گیری سطح ۵۰ هزار دلار برای اولین بار از اواسط ماه مه در تاریخ ۲۳ اوت، تحت فشار است. بزرگترین ارز رمزنگاری شده هم اکنون با قیمت ۴۹,۲۱۱ دلار در صرافی بیت استَمپ Bitstamp معامله می‌شود. به گزارش U.Today این شرط بندی عظیم و هیجان‌انگیز بیت کوین توسط مایکرواستراتژی طی روزهای گذشته یک ساله شد. در این دوره، سهام شرکت رشدی تقریباً ۴۵۰ درصدی را تجربه کرده است.

مدیرعامل این شرکت یعنی مایکل سیلور با ۱,۴ میلیون دنبال کننده در شبکه اجتماعی توییتر به ستاره راکِ جامعه ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شده است. سیلور در مصاحبه‌ای که در تاریخ ۳۰ ژوئن با سی‌ان‌بی‌سی CNBC، شبکه تلویزیونی کابلی و ماهواره‌ای زیر مجموعه‌های ان‌بی‌سی یونیورسال داشت، خرید بیت کوین را با خرید سهام غول رسانه‌های اجتماعی یعنی فیس بوک در یک دهه قبل مقایسه کرد:

بهترین کاری که در یک دهه پیش می‌توانستم با دریافت وام یک میلیارد دلار انجام دهم، چیزی جز خرید فیس بوک با سود ۱ درصدی نبود.

منبع: u.today
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.