مسترکارت به کاربران خود خدمات ارز دیجیتال می‌دهد

مسترکارت یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های پرداخت آنلاین وارد حوزه ارزهای دیجیتال شد. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین برندهای اقتصادی جهان است.

شرکت خدمات پرداخت مسترکارت در حال آماده‌شدن برای اعلام خبری بسیار مهم است. هر‌یک از هزاران بانک و میلیون‌ها تاجری که از خدمات شبکه مسترکارت بهره می‌برند، به‌زودی می‌توانند خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را هم به مشتریانشان ارائه دهند.

این خدمات شامل کیف‌پول‌های بیت کوین، کارت‌های اعتباری و کارت‌های خرید نقدی است که با پرداخت به‌صورت ارز دیجیتال پاداش دریافت خواهند کرد. همچنین امکان خرج‌کردن دارایی‌های دیجیتال در‌دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. در برنامه کاربران وفادار به این سرویس امکان تبدیل امتیاز خطوط هوایی یا هتل‌ها به بیت کوین فراهم خواهد شد.

مدیران مسترکارت در گفت‌وگو با CNBC اعلام کرد‌ه‌اند که این شرکت پرداخت برای انجام این کار با شرکت رمز‌‌ارزی «Intercontinental Exchange» همکاری خواهد کرد. Intercontinental Exchange ارائه‌دهنده پشت‌صحنه خدمات مراقبتی برای افرادی است که در این سرویس ثبت‌نام خواهد کرد.

شری هیموند، معاون اجرای مشارکت‌های دیجیتال مسترکارت، در مصاحبه اخیرش گفت:

می‌خواهیم به همه شرکایمان این امکان را ارائه دهیم که به‌راحتی بتوانند خدمات ارزهای دیجیتال را به هر فعالیتشان اضافه کنند. شرکای ما اعم از بانک‌ها یا فین‌تک‌ها یا تاجران می‌توانند ازطریق ادغام با بستر Baktt، امکان خریدوفروش و نگه‌داری ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند.

این خبر می‌تواند باعث گسترش درخورتوجه در نحوه به‌دست‌آوردن و خرج‌کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کاربرانی معمولی در آمریکا شود. مسترکارت یکی از شبکه‌های پرداخت پرطرفدار در سراسر جهان محسوب می‌شود که درحال‌حاضر با بیش از بیست‌هزار مؤسسه مالی در سراسر جهان ارتباط دارد. بر‌‌اساس اعلام این شرکت، تعداد مسترکارت‌های فعال تا به‌ این لحظه حدود ۲/۸ میلیارد است.

اگرچه بیت کوین در چند ماه گذشته با شکست قیمتی درخورتوجهی مواجه شد، مدتی است که مجددا به رکورد بالای ۶۰ هزار دلار رسیده است؛ به‌همین‌دلیل، علاقه افراد به پادشاه ارزهای دیجیتال بیشتر شده است. رگولاتورهای ایالات متحده به صندوق‌های مالی اجازه‌ دادند تا برای اولین‌بار در این ماه ETF بیت کوین ارائه دهند. این در حالی است که سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ مثل Pimco، غول اوراق قرضه، اعلام کرده است که در حال بررسی معاملات ارزهای دیجیتال است.

به‌گفته هیموند، این علاقه باعث شده است مشتریان مسترکارت از خدمات این شبکه برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال درخواست کمک کنند. به‌گفته وی، با‌‌توجه‌‌به این وضعیت بانک‌ها می‌توانند با حفظ مشتریان روی پلتفرم‌هایشان، از مهاجرت انتقال مقدار چشمگیر دلار به صرافی‌های ارز دیجیتال جلوگیری کنند.

ارزش سهام ‌Bakkt که از هفته گذشته به‌عنوان شرکت سهامی عام آغاز شده است، حالا با انتشار این خبر بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است. قرار بود مسترکارت و Bakkt همکاری‌شان را در اواخر روز دوشنبه در کنفرانس سالانه Money 2۰/20 در لاس‌وگاس اعلام کنند.

منبع: cnbc
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.