هشدار کارشناسان؛ فعالیت‌های جدید ایلان ماسک موج توکن‌های تقلبی را آغاز می‌کند

ایلان ماسک با فعالیت‌های جدید خود موجب افزایش نرخ توکن‌های کلاهبرداری خواهد شد. مدیر ارشد تسلا تصویر نمایه توییتر خود را تغییر داده است.

کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند تغییر تصویر نمایه توییتر ایلان ماسک باعث افزایش چشمگیر توکن‌های کلاهبرداری می‌شود. این توکن‌ها بعد از جذب سرمایه کاربران ناپدید می‌شوند. ماسک نام کاربری خود را به “Lorde Edge” تغییر داد و واکنش بازار به این تغییر، ایجاد چندین توکن با این نام در عرض تنها چند ساعت بود.

کالین وو روزنامه‌نگار چینی با استناد به داده‌های سایت Token Sniffer، چندین توکن با این نام را هایلایت کرد که تنها در عرض چند ساعت پس از تغییر نام کاربری ماسک ایجاد شده‌اند و سر زبان‌ها افتاده‌اند. اغلب این توکن‌ها ذیل بخش خطر «کلاهبرداری‌ و هک» سایت توکن اسنیفر قرار گرفته‌اند. ماسک همچنین موقعیت مکانی (location) خود در حساب کاربری توییتر را به مکان خیالی Trollheim (ترکیبی از دو کلمه troll به معنای سر به سر کسی گذاشتن و heim به معنی خانه) تغییر داد.

کارشناسان می‌گویند کاربران باید تمام توکن‌های مرتبط با این نام‌ها را کلاهبرداری در نظر بگیرند. هفته گذشته ناپدید شدن میلیون‌ها دلار سرمایه کاربران توکن اسکویید گیم اهمیت توجه نکردن به اخبار غیرواقعی را بیش از پیش به کاربران یادآوری کرد.

گروهی از کاربران معتقدند ماسک در تلاش است توجه‌ها را از بازارهای اصلی مانند بیت کوین دور کند. قیمت بیت کوین در این هفته به بالاترین حد خود در یک ماه اخیر رسید. پیش‌بینی می‌شود این روند صعودی تا رسیدن به قیمت ۷۰ هزار و شکستن اوج تاریخی بیت کوین ادامه داشته باشد. ماسک تلاش می‌کند روند صعودی بیت کوین را برای سود بلندمدت خود کنترل کند. به گفته کارشناسان روند بازار نشان می‌دهد ماسک توانایی تاثیر گذاری رو آن را ندارد.

در یک ماه گذشته ارزش سود دارایی بیت کوین شرکت تسلا از مرز یک میلیارد دلار فراتر رفته است. ماسک پس از مدت‌ها به بیت کوین روی خوشی نشان داد و در توییترش میم محبوب ۶۹-۴۲۰ را به اشتراک گذاشت (میمی که اشاره به قیمت همزمان ۶۰ هزار دلاری بیت کوین و ۴۲۰۰ دلاری اتر داشت). پس از قطع پذیرش بیت کوین به‌عنوان راهی برای پرداخت در فروشگاه شرکت تسلا، این شرکت و مدیر ارشد آن، موضع منفی دیگری در خصوص آن اتخاذ نکرده‌اند.

 

منبع: coingape
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.