لائوس در مسیر تبدیل بیت کوین به ارز قانونی قرار دارد

قانون‌گذاران کشور لائوس مجوز استخراج ارزهای دیجیتال را در این کشور صادر می‌کنند. این کشور آسیایی در مسیر پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول رسمی قرار دارد.

دولت لائوس مجموعه‌ای از پروژه‌های استخراج رمز ارز را بررسی و اعلام کرده پنج شرکت و یک بانک دولتی اجازه استخراج ارزهای دیجیتال را در کشور دارند.

لائوس یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا است که ظاهرا قصد دارد به اولین کشور آسیایی پذیرای بیت کوین نیز تبدیل شود.

این کشور بیش از هرچیز با کشاورزی و البته گردشگری کسب درآمد می‌کند. حال دولتمردان این کشور در پاسخ به سوالات مطرح شده درباره پذیرش ارز دیجیتال و استخراج آن، اعلام کرده‌اند که با توجه به شیوع بیماری COVID-19، به دنبال منبع درآمد دیگری برای جبران ضررهای ناشی از کاهش گردشگری در این منطقه هستند. آنان عقیده دارند معامله ارز دیجیتال می‌تواند یک نور امید برای رونق اقتصاد این منطقه به حساب آیند.

استقبال لائوس از ارزهای دیجیتال

موضع لائوس درباره ارزهای دیجیتال همواره مثبت نبوده است. چندی پیش دولت این کشور اعلام کرد استفاده از رمزارز در تضاد با سیاست‌های بانک مرکزی است و درباره آن به کاربران و معامله‌گران نیز هشدار داد. بااین حال با اعطای مجوز به ۵ شرکت خصوصی و یک بانک تغییر موضع خود را اعلام کرد.

حال با تصویب این قانون، سخنگوی دفتر نخست وزیری لائوس اعلام کرد که شش شرکت مجاز به استخراج به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. همچنین خبرهای اعلام شده نشان می‌دهند که دولت لائوس در تلاش برای جذب برخی از معدنچیان برکنار شده از چین هستند.

آیا بیت کوین در لائوس قانونی می‌شود؟

نمی‌توان گفت که صدور مجوز استخراج، به معنی به رسمیت شناختن معامله با بیت کوین به عنوان پول قانونی است. حقیقت این است که رمزارزها مخالفان جدی نیز در این منطقه دارند. یکی از این نگرانی‌ها این است که لائوس در منطقه‌ای قرار دارد که خرید و فروش مواد مخدر در آن رواج دارد. این افراد تصور می‌کنند که افزایش استقبال از رمزارز با قدرت گرفتن اهداف پولشویی مرتبط باشد.

زکری ابوزا استاد دانشکده جنگ ملی در واشنگتن در این باره گفت:

وقتی کشورهای دارای سوابق قانونی ضعیف، وارد دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری‌های جدید می‌شوند، همیشه باید نگران باشید. سیستم مالی لائوس نابالغ است و هنوز آمادگی پذیرش این فناوری را ندارد.

پیش از این السالوادور به اولین کشور دنیا تبدیل شد که بیت کوین را به‌عنوان ارز رسمی معرفی کرد. انتظار می‌رود پس از این کشور آمریکای لاتین کشورهای دیگری نیز در همین مسیر قرار بگیرند. آرژانتین و کوبا نیز درحال بررسی شرایط برای تبدیل بیت کوین به ارز رسمی کشورهای خود قرار دارند.

منبع: news.bitcoin
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.