دولت السالوادور ۱۵۰ بیت کوین در جریان ریزش قیمت خرید

دولت السالوادور ۱۵۰ بیت کوین دیگر خرید. این کشور مثل یک سرمایه‌گذار باتجربه خلاف جریان بازار حرکت می‌کند.

همزمان با کاهش قیمت بیت کوین دولت السالوادور دارایی‌های رمز ارزی خود را افزایش داد. این کشور ۱۵۰ بیت کوین دیگر خرید. السالوادور با این خرید جدید تعداد کوین‌های خود را به ۷۰۰ رساند.

کشور السالوادور از کاهش قیمت بیت کوین بهره برده است، زیرا قیمت این رمزارز از روز گذشته تاکنون از ۴۸ هزار به ۴۵ هزار دلار کاهش یافته است.

اولین خرید بیت کوین توسط السالوادور در تاریخ شش سپتامبر انجام شد. در آن روز، دقیقا قبل از آنکه بیت کوین به پول قانونی این کشور تبدیل شود، السالوادور اولین خرید خود به ارزش ۲۰۰ بیت کوین را انجام داد.

رییس جمهور السالوادور پس از اعلام خبر خرید ۱۵۰ بیت کوین دیگر در توییتر خود نوشت:

اگر در کف قیمت خرید کنید هرگز نمی‌توانند شما را شکست دهند.

همانطور که اشاره شد، السالوادور در تاریخ ۷ سپتامبر، بیت کوین را به رسمیت شناخت. در نتیجه به اولین کشور در این زمینه تبدیل شده است. اگرچه پس از آن، چند کشور دیگر نیز ایده مشابهی را بررسی کرده‌اند.

به منظور افزایش پذیرش و سرمایه‌گذاری، السالوادور برای کسانی که در صدد استفاده از این رمزارز هستند، مزایایی را در نظر گرفته است. افراد خارجی می‌توانند شهروندی این کشور را به ازای ۳ بیت کوین خریداری کنند. به علاوه، خاویر آرگتا (Javier Argueta) مشاور ارشد بوکله بیان کرده است که سرمایه‌گذاران خارجی از پرداخت مالیات سود حاصل از بیت کوین معاف هستند.

داده‌های ATM Radar نشان می‌دهد که السالوادور از لحاظ تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین بعد از آمریکا و کانادا در رتبه سوم جهان قرار دارد. تعداد بیش از ۲۰۰ عدد از این دستگاه‌ها در سراسر السالوادور قرار دارد و این تعداد تقریبا معادل ۰.۷ درصد از تمام خودپردازهای بیت کوین دنیا است.

همزمان با گسترش استفاده از بیت کوین در السالوادور، کشورهای دیگر هم راه این کشور را ادامه می‌دهند. هفته گذشته لائوس اعلام کرد آماده قانونی کردن بیت کوین است. انتظار می‌رود این کشور جنوب شرق آسیا تا پایان ماه جاری میلادی لایحه پذیرش بیت کوین به‌عنوان ارز قانونی را بررسی کند. کشورهای کوبا و آرژانتین هم در حال بررسی شرایط برای اتخاذ تصمیم‌های مشابه هستند.

رسانه‌ها می‌گویند بسیاری از کشورهای آمریکای مرکزی و لاتین درحال بررسی اتخاذ تصمیم‌های مشابه با السالوادور هستند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند قیمت بیت کوین ماه آینده افزایش داشته باشد. صعودی شدن بازار می‌تواند انگیزه خوبی برای کشورهایی باشد که هنوز دراین‌باره تردید دارند. کشورهای آسیایی نیز در حال بررسی شرایط برای پذیرش بیت کوین هستند.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.