خالق ترون و مدیرعامل بنیاد این ارز دیجیتال استعفا داد

خالق ترون و مدیرعامل بنیاد این ارز از سمت خود در این بنیاد استعفا داد.

جاستین سان خالق ارز دیجیتال ترون این پروژه را ترک کرد. سان که یکی از عوامل اصلی افزایش چشم‌گیر خرید ترون در دو سال اخیر بود سفیر کشور گرنادا در سازمان تجارت جهانی می‌شود.

سان در بیانیه‌ای که بنیاد ترون آن را منتشر کرده اعلام کرد

این افتخاری واقعی است که به عنوان سفیر گرنادا در سازمان تجارت جهانی خدمت کنم. مشتاقانه منتظر فرصتی برای نمایندگی گرنادا و همکاری با مسئولان این سازمان به طرق مختلف، به ویژه توسعه اقتصاد دیجیتال قوی در سطح بین‌المللی هستم.

تخصص سان در صنعت بلاکچین، احتمالاً حال و هوای تازه‌ای را به اقتصاد منطقه وارد خواهد کرد. چراکه اقتصاد گرنادا و جامعه کارائیب، با تعطیلی صنعت گردشگری ناشی از ویروس کرونا آسیب زیادی دیده است.

هنوز مشخص نیست مدیرعامل ترون چطور شغلی دولتی در جزیره کوچکی در دریای کرائیب پیدا کرده است. یکی از سخنگویان بنیاد ترون در گفت‌وگویی با دیکریپت گفت که این سمت، در ازای پول نیست و خاطرنشان کرد که یکی از اهداف جاستین سان، این است که نماینده‌ای برای فناوری بلاک چین باشد و با وارد کردن آن به عرصه سیاسی از طریق سازمان تجارت جهانی، این فناوری به جریان اصلی تبدیل شود.

جاستین سان در نامه‌ای خطاب به جامعه کریپتو اعلام کرد:

بلاک چین ترون که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده است به دستاورد مهمی رسیده و اکنون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بلاک چین‌های دنیا شناخته می‌شود. از این رو شک ندارم که شبکه ترون به عنوان یک سازمان غیر متمرکز خود مختار (DAO) به اندازه کافی پایدار خواهد بود.

سان عاشق معرفی صنعت کریپتو به افراد مشهور است؛ در فوریه سال ۲۰۲۰، وی ۴.۵ میلیون دلار برای افتخار صرف یک وعده غذا با وارن بافت، میلیاردر مشهور پرداخت کرد. وی در این دیدار، به بافت که قبلاً بیت کوین را «مرگ موش خوانده بود» مقداری از همین ارز را هدیه داد.

گرنادا یکی از جزایر مشهور حوزه دریای کارائیب است. این جزیره بسیار کوچک، عضو سازمان ملل نیز به‌شمار می‌رود. به‌نظر می‌رسد سان این جزیره را به دلیل آسان بودن ورود به بدنه قدرت سیاسی آن انتخاب کرده است. انتظار می‌رود سان چهره اصلی این کشور جزیره‌ای در سخنرانی‌های سیاسی آینده باشد. سازمان ملل و سازمان تجارت جهانی محل‌هایی به‌شمار می‌روند که انتظار می‌رود جاستین سان در آن‌ها سخنرانی انجام دهد.

هنوز برنامه‌های دقیق سان برای حضور در پست جدید مشخص نیست. به‌نظر نمی‌رسد بنیاد ترون با خروج این شخصیت مهم مشکل زیادی داشته باشد.

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.