تغییرات بزرگ توییتر؛ جک دورسی درحالی استعفا داد که اتریوم را به توییتر اضافه کرده بود

مدیرعامل و بنیان‌گذار توییتر از سمت خود استعفا داد. دورسی احتمالا بیش از قبل در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند.

جوک دورسی مدیرعامل توییتر و یکی از طرفداران جدی خرید بیت کوین از این سمت استعفا داد. این نهنگ ارز دیجیتال احتمالا برای تمرکز بیشتر روی این حوزه استعفا داده است. دورسی صاحب ایده اصلی توییتر و بنیان‌گذار این شبکه اجتماعی بود. او پاراگ آگراوال مدیر ارشد فناوری توییتر را جانشین خود و برت تیلور را نیز رئیس جدید هیئت مدیره معرفی کرد.

دورسی یک بار دیگر نیز در سال ۲۰۰۸ (۱۳۸۷) از از مدیرعاملی توییتر استعفا داده بود، اما هفت سال بعد از آن دوباره به‌عنوان مدیرعامل این شرکت شروع به کار کرد.

جک دورسی بعد از ترک توییتر همچنان به‌عنوان مدیرعامل اسکوئر به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد و شب گذشته نیز در توییتی نوشت:

عاشق توییتر هستم.

او در قسمتی از بیانیه رسمی چنین گفت:

تصمیم گرفتم توییتر را ترک کنم، چرا که معتقدم این شرکت اکنون آمادگی جدا شدن از بنیان‌گذارش را دارد.

دورسی در متن نامه خود سه دلیل را برای کناره‌گیری خود از مدیرعاملی توییتر برشمرد:

اول اینکه اعتماد زیادی به مدیرعاملی پاراگ دارم؛ پاراگ در تصمیم‌گیری‌های حیاتی توییتر شرکت داشته و اقدامات او در ۱۰ سال گذشته منشأ تحولات زیادی بوده است و حالا زمان رهبری او فرا رسیده است. من عمیقا قدردان مهارت‌ها، دل و جرات و روحیه او هستم و او را برای این سمت مناسب می‌دانم.
دلیل دوم انتخاب برت تیلور به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر است. انتخاب او در این سمت به من این اطمینان را می‌دهد که تیم مدیریتی توییتر با قدرت جلو خواهد رفت.
در آخر نیز به حضور دیگر اعضای تیم دلگرم هستم، ما در این تیم پتانسیل و انگیزه بالایی داریم. مسیری که من طی کردم مشابه مسیری است که پاراگ در آن قدم گذاشته؛ من هم در ابتدا در توییتر به عنوان مهندسی ساده شروع به کار کرده بودم.

پاراگ آگراوال در سال ۲۰۱۱ (۱۳۹۰) به عنوان مهندسی تبلیغاتی به توییتر ملحق شد و در نهایت در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) به سمت مدیر ارشد فناوری در این شرکت در آمد.

او در سمت خود به‌عنوان مدیر ارشد فناوری، بر رویکرد یادگیری ماشینی منسجم و هوش مصنوعی تمرکز کرد و سال گذشته در مصاحبه‌ای با نیکلاس تامپسون، توضیح داد که توییتر از این فناوری برای شناسایی هوشمندانه توییت‌های نامناسب استفاده می‌کند.

دورسی یکی از طرفداران پروپاقرص فناوری بلاک چین‌ها و ارزهای دیجیتال است، اما آگراوال به وب 3 نیز علاقه دارد و یکی از چهره‌های پیشرو در توسعه پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکزی به نام بلواسکای محسوب می‌شود.

اتریوم به‌سرویس پاداش‌دهی توییتر اضافه شد

همزمان با استعفای دورسی یک تغییر بزرگ در این شبکه اجتماعی رخ داد. هکری توانسته است از یک قابلیت توییتر که فعلا به صورت عمومی در دسترس قرار نگرفته است پرده بردارد. این هکر توانسته است آدرس اتریوم خود را به سیستم پاداش‌دهی توییتر اضافه کند.

این هکر به اسم جین وونگ، به خاطر مهارتش در دستکاری کد برنامه‌هایی نظیر اینستاگرام و اسپاتیفای برای یافتن ویژگی‌های جدیدی که هنوز از جانب شرکت‌ها معرفی نشده‌اند، معروف شده است.

در مورد توییتر، وونگ توانسته است بخشی از برنامه توییتر را تغییر دهد که این برنامه به کاربران امکان پرداخت انعام‌هایی به صورت بیت کوین یا ارز فیات را فراهم می‌کند. البته این گزینه‌های پرداخت در حال حاضر شامل اتریوم نیستند، اما وونگ روشی یافته است تا طبق اسکرین‌شات زیر، اتریوم را نیز به این بخش اضافه کند.

وونگ در این خصوص گفت:

این ویژگی حداقل از ماه سپتامبر وجود داشته است. اما گویا به‌طور عمومی در دسترس نبوده است. من جادوی خودم را به کار گرفتم تا آدرس اتریوم را به بخش انعام‌ها اضافه کنم. من تغییراتی در برنامه توییتر ایجاد کرده‌ام.

منبع: theverge
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.