جک دورسی صرافی غیرمتمرکز بیت کوین راه‌اندازی می‌کند

مدیرعامل شرکت اسکوئر می‌خواهد صرافی غیرمتمرکز راه اندازی کند.

یکی از زیرمجموعه‌های شرکت اسکوئر با نام TBD برای اولین بار در تیر ۱۴۰۰ (جولای ۲۰۲۱) اعلام کرد که قصد دارد صرافی غیرمتمرکز، آزاد و بدون نیاز به مجوزی ایجاد کند که تمرکز اصلی آن بر خرید و فروش بیت کوین باشد.

به‌گزارش کوین تلگراف، TBD یکی از واحد‌های زیرمجموعه شرکت اسکوئر محسوب می‌شود که طبق گفته سرپرست پروژه، مایک بروک (MikeBrook)، قصد دارد با ایجاد پلتفرمی، تأمین مالی والتی غیرحضوری برای تسهیل ارتباطات داخلی و خارجی بیت کوین را در هر نقطه از جهان به‌عهده بگیرد.

هدف TBD ایجاد صرافی متن‌باز، بدون مجوز و جامع خواهد بود که رمزارز بومی آن بیت کوین است و مدل حکومتی یا بنیادی تحت کنترل این شرکت را ندارد.

مایک بروک در این‌باره گفت:

ایده‌ ما برای تبدیل ارزهای دیجیتال به پول فیات در این صرافی‌ غیرمتمرکز، به‌شکلی است که قابلیت یکپارچه‌سازی با هر والت‌ یا سرویسی را داشته باشد و کاربر نیز وجود آن را احساس نکند.

او اضافه کرد که این صرافی منطبق با قوانین ضدپولشویی و احراز هویت مشتری عمل می‌کند. جک دورسی در تیر ۱۴۰۰ (جولای ۲۰۲۱) اعلام کرده بود که اسکوئر در حال توسعه کسب‌و‌کاری آزاد، بدون نیاز به مجوز و غیرمتمرکز با تمرکز اصلی بر بیت کوین است. پروژه TBD پس از بررسی‌های اسکوئر برای توسعه والت سخت‌افزاری متن‌باز بیت کوین معرفی شده بود.

جک دورسی مدیرعامل توییتر یکی از نهنگ‌های بزرگ و شناخته شده بیت کوین به‌شمار می‌رود. او امیدوار است بتواند پلتفرم‌های تحت مدیریت خود را به پلتفرم‌هایی برمبنای بلاک چین تبدیل کند. او پیش از این اعلام کرده بود استخراج بیت کوین را هم در برنامه‌های خود دارد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند این صرافی غیرمتمرکز پس از راه‌اندازی خیلی زود به یکی از مهم‌ترین صرافی‌های جهان تبدیل شود.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.