هشدار امنیتی؛ مراقب حساب جعلی ویتالیک در اینستاگرام باشید

کارشناسان امنیتی درباره حساب جعلی‌ای به‌نام ویتالیک در اینستاگرام هشدار می‌دهند. این حساب ممکن است کاربران را به سمت توکن‌های کلاهبرداری ببرد.

کاربری در شبکه اجتماعی ردیت هشدار داده یک حساب جعلی با نام ویتالیک بوترین خالق اتریوم در اینستاگرام با بیش از ۶۴۰ هزار دنبال کننده درحال کلاهبرداری است. این حساب کاربران را به خرید اتریوم تشویق می‌کند.

این کاربر ردیت هشدار داده حساب جعلی ویتالیک بوترین در اینستاگرام توسط فرد یا افرادی که اداره می‌شود که کاربران را به سمت کلاهبرداری‌های رمز ارزی هدایت می‌کند. ویتالیک هم‌بنیان‌گذار اتریوم، حساب رسمی در اینستاگرام ندارد و این کلاهبرداران با استفاده از نام کاربری Vitalik.eth فعالیت می‌کنند. اولین عکس منتشر شده در این حساب به سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد.

باتوجه به اینکه بوترین حساب رسمی اینستاگرام ندارد نمی‌توان این حساب جعلی را به‌عنوان جعل کننده گزارش داد. این در حالی است که حساب‌های مشابه زیادی با نام او فعالیت می‌کنند که می‌توان از میان آنها به buterin_official با بیش از ۵۷۰ هزار دنبال‌کننده اشاره کرد.

این کاربر ردیت در ادامه توضیح داده است که کاربران با این تصور که صاحب این حساب شخص ویتالیک بوترین است، در قسمت پیام‌های خصوصی گرفتار کلاهبرداری‌هایی می‌شوند. آنها بعضا کلمات کلیدی خود را به این حساب ارسال می‌کنند یا با استفاده از لینک‌های ارسال شده به آنها، به دام بدافزارها می‌افتند.

کمتر از یک ماه از هک حساب توییتر نخست وزیر هند می‌گذرد و اکنون حساب توییتر ۳ نهاد دیگر هندی هک شده است و نام آنها به ایلان ماسک تغییر پیدا کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در ای‌ام‌بی کریپتو، این حساب‌ها به تبلیغ ارزهای دیجیتال پرداخته‌اند و لینک‌های مخربی را با هدف کلاهبرداری از کاربران منتشر کرده‌اند. منابع این خبر گزارش داده‌اند که هک این حساب‌ها می‌تواند بر اساس از دست رفتن رمز ورود و یا استفاده صاحبان حساب‌ها از لینک‌های مخرب صورت گرفته باشد.

کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند که کاربران به حساب‌های کاربری افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی اعتماد نکنند. شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کنند با الصاق تیک آبی رنگ به حساب‌های کاربری رسمی از بروز کلاهبرداری در این شبکه‌ها جلوگیری کنند. افراد مشهوری که در شبکه‌های اجتماعی حساب ندارند بیشتر هدف این شکل از کلاهبرداری‌ها قرار می‌گیرند.

ویتالیک بوترین فقط در شبکه اجتماعی توییتر فعالیت می‌کند. او بارها درباره اینکه در شبکه‌های اجتماعی دیگر حساب کاربری ندارد به هواداران خود هشدار داده است.

 

منبع: u.today
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.