تلاش برای کمک به مردم افغانستان با استفاده از ارز دیجیتال

سازمان‌های خیریه‌ بین‌المللی تلاش می‌کنند با استفاده از ارزهای دیجیتال به مردم افغانستان کمک کنند.

سقوط دولت افغانستان به دست تروریست‌های طالبان، نگرانی‌ها درباره وضعیت مردم این کشور را به‌شدت افزایش داده است. راه‌های ارتباطی با این کشور بسته شده‌اند و این مسئله، کمک‌رسانی به افغانستان را با چالش جدی روبرو کرده است. تعدادی از سازمان‌های خیریه بین‌المللی تلاش می‌کنند با استفاده از ارز دیجیتال به مردم این کشور کمک کنند.

یک نهاد غیرانتفاعی مستقر در نیویورک به نام Hearts & Homes for Refugees پذیرش بیت کوین، اتریوم و چندین ارز دیجیتال دیگر را در دستور کار قرار داده تا به ۲۰ هزار افغان برای مهاجرت به آمریکا کمک کند. این شرکت امیدوار است بتواند با تامین نیازهای این شهروندان آن‌ها را به منطقه‌ی «وست چستر» منتقل کند.

شرکت CARE هم می‌خواهد با عواید حاصل از فروش توکن‌های غیر مثلی نیاز ضروری ماهانه یک خانواده افغان را تأمین کند. این موسسه اعلام کرد انتظار دارد حدود هزار دلار از محل فروش هر NFT به این پروژه کمک کند. CARE می‌گوید بیش از ۳۹۰ هزار زن و دختر افغان در جریان اتفاقات اخیر افغانستان مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند.

یک نهاد آموزشی مستقر در افغانستان که هدفش آموزش مباحث کدنویسی و رباتیک به دختران افغان است، اعلام کرد برای تأمین بودجه مورد نیاز خود، کمک‌های مالی رمز ارزی را می‌پذیرد. فرشته فاروغ مدیر این موسسه می‌گوید دانش‌آموزانش هنوز فعالیت می‌کنند و در منزل مشغول کدنویسی هستند.

تسلط طالبان بر افغانستان باعث قطع شدن مسیرهای مالی شده است. این گروه تروریستی فعالیت‌های اقتصادی را رصد می‌کند و انتظار می‌رود تراکنش‌هایی که برای کمک به مردم این کشور انجام می‌شوند را مسدود کند. در چنین شرایطی کارشناسان امنیتی می‌گویند کلاهبرداران هم در افغانستان فعال شده‌اند. این گروه از فرصت پیش آمده سو استفاده می‌کنند تا در مسیر انتقال رمز ارزها قرار بگیرند و از افرادی که قصد کمک دارند، کلاهبرداری کنند. کارشناسان امنیتی به علاقه‌مندان به کمک هشدار داده‌اند.

 

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.