گلدمن ساکس در تلاش برای بهره‌مندی از صندوق قابل معامله در بورس

گلدمن ساکس Goldman Sachs، شرکت بانکداری و خدمات مالی آمریکایی چند ملیتی که یکی از به‌نام‌ترین بانک‌های جهان به‌شمار می‌رود، درخواستی را مبنی بر ارائه مجوز برای یک صندوق قابل معامله در بورس EFT برای محصولات مرتبط با دیفای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده است.

گلدمن ساکس شرکت بانکداری و خدمات مالی آمریکایی چند ملیتی که یکی از به‌نام‌ترین بانک‌های جهان به‌شمار می‌رود، درخواستی را مبنی بر ارائه مجوز برای یک صندوق قابل معامله در بورس EFT برای محصولات مرتبط با دیفای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده است.

به گزارش Decrypt بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس در ماه های اخیر به سمت اتریوم و امور مالی غیرمتمرکز Defi کشش یافته است.

گلدمن ساکس معتقد است این صندوق به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا بتوانند در شرکت‌هایی که به سوی دیجیتالی‌سازی امور مالی حرکت می‌کنند و در حوزه فناوری بلاک چین فعال هستند، سرمایه‌گذاری کنند. ETF یک محصول سرمایه‌گذاری است که دارایی‌ها را ردیابی می‌کند و می تواند مانند سهام در بورس‌های سنتی معامله شود. با وجود اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با موجی از درخواست‌های بی‌پاسخ برای عرضه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت کوین مواجه است، هنوز چنین صندوق‌هایی را تأیید نکرده است.

طرح پیشنهادی از سوی گلدمن ساکس که بیش‌‌تر با سهام شرکت‌ها به‌جای دارایی‌های رمزنگاری شده مرتبط است، شاید شانس موفقیت بیشتری داشته باشد؛ حتی اگر سرمایه‌گذاران و کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا هنوز از موارد مشمول آن  بی‌اطلاع باشند.

به گفته گلدمن ساکس، این صندوق متناسب با “عملکرد شاخص مالکیت غیر متمرکز و شاخص بلاک چین” طراحی خواهد شد. با اینکه این طراح و سازنده آلمانی صندوق‌های شاخصی Index fund، صندوقی با این مشخصات را در وب سایت خود لیست نکرده است.

صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص یا شاخص عملکرد فناوری که  “Blockchain Technology Performance” نام دارد، دربرگیرنده سهام شرکت‌های بزرگی هم‌چون فیس‌بوک، پی‌پل، نوکیا، شرکت مالک گوگل یا همان آلفابت و مسترکارد است. با اینکه برخی از این شرکت‌ها ازجمله فیس‌بوک و پی پل، طرح‌هایی در رابطه با ارزهای دیجیتال دارند، فعالیت این شرکت‌ها در زمینه بلاک چین به‌اندازه‌ای نیست که بتوان آنها را در جایگاه رقابت با مایکرواستراتژی و اسکوئر دانست.

گرچه این موضوع نتوانسته است تا مانع گلدمن ساکس برای سرمایه‌گذاری در این حوزه شود. این غول سرمایه‌گذاری جهان، در ماه ژوئن ۲۸ میلیون دلار برای تأمین زیر ساخت یک شرکت بلاک چینی به نام بلاک دائمون”Blockdaemon”  سرمایه‌گذاری کرد.

phinix.ir

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.