رشد قیمت اتریوم بعد از انجام به‌روزرسانی جدید

بلاک چین اتریوم هفته گذشته به‌روزرسانی شد. این به‌روزرسانی با استقبال کاربران مواجه شده است.

قیمت اتریوم در هفته گذشته با رشد قابل توجهی همراه بود. این رشد قیمت بعد از انجام به‌روزرسانی بلاک چین اتریوم رخ داد.

ارزش اتریوم که هم‌اکنون دومین رمز ارز بزرگ از نظر ارزش بازار محسوب می‌شود در بیست‌وچهار ساعت گذشته بیش از ۱۰ درصد بالا رفت تا رکورد جدیدی ثبت کند. این درحالی است که فقط دو روز از شکسته شدن سقف تاریخی ارزش این ارز دیجیتال گذشته است. رکورد جدید قیمت اتریوم ۴۴۱۶/۰۵ دلار است.

ارزش هر واحد از رمز ارز اتریوم در تاریخ ۲۶ اکتبر به حدود ۴۳۰۰ دلار رسید و پس از آن دوباره به زیر ۴۰۰۰ دلار کاهش یافت. اما روز گذشته شاهد اعمال سومین به‌روزرسانی این شبکه در هفت ماه گذشته بودیم. بدین ترتیب اتریوم ۲/۰ یک گام دیگر به مرحله‌ی تکامل خود نزدیک‌تر شد.

قیمت این دارایی دیجیتال پس از ارتقای شبکه در ماه اگوست (هارد فورک لندن) نیز با افزایش همراه بود. هارد فورک لندن به‌منظور کاهش نرخ تورم روی این شبکه اعمال شد و کاربران به‌جای پرداخت هزینه‌ی تراکنش‌ها به ماینرها، اکنون هزینه‌ی پایه را به شبکه پرداخت می‌کنند. لازم به‌ذکر است که پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم، همچنان توسط ماینرها انجام می‌شود.

به‌روز‌رسانی گسترده‌ای روی بلاک چین اتریوم انجام شد که نحوه پرداخت به ماینرها را تغییر داد. بعد گذشت کمتر از سه ماه، توسعه‌دهندگان اصلی بلاک چین اتریوم، ۲۷ اکتبر سال جاری میلادی به‌روزرسانی دیگری به نام (Altair) آلت‌ایر را روی بلاک چین آن راه‌اندازی می‌کنند.

بیکن چین (Beacon Chain) به‌عنوان راهی برای انتقال سازوکار شبکه اتریوم به الگوریتم گواه بر سهام شناخته می‌شود. با اجرای آلت‌ایر، بیکن چین برای اولین بار روی شبکه اصلی راه‌اندازی می‌شود. پوجا رانجان، سرپرست گروهی غیرمتمرکز به نام Ethereum Cat Herders، معتقد است که ارتقای آلت‌ایر ممکن است تنها ارتقاء بیکن چین قبل از تبدیل سازوکار اتریوم به گواه بر سهام باشد.

بیکن چین، زنجیره گواه بر سهامی است که در شبکه اصلی اتریوم موازی با زنجیره گواه بر کار اجرا می‌شود. این زنجیره در دسامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و چندین وظیفه برای آن تعریف شده است.

در بلاک چین اتریوم از ماینرها برای پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌شود. هر ماینر از سخت‌افزار تخصصی خود برای رقابت در حل معادلات رمزنگاری شده استفاده می‌کند. بیکن چین با معرفی استیکینگ به اکوسیستم اتریوم و تضمین تمرکززدایی و امنیت، این امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا با فریز کردن اتر‌های خود در شبکه، اترهای بیشتری در قالب پاداش دریافت کنند.

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.