ماینرهای اتریوم پاداش استخراج خود را هولد می‌کنند

ماینرهای اتریوم تمایلی به فروش پاداش استخراج خود ندارند. قیمت این ارز مهم در روزهای گذشته ثابت بوده است.

استخراج کننده‌های اتریوم ترجیح می‌دهند پاداش استخراج خود را نگه دارند. کارشناسان انتظار دارند قیمت اتریوم در هفته‌های آینده افزایش داشته باشد. براساس داده‌های درون شبکه‌ای، میزان موجودی ماینرهای اتریوم همچنان در حال افزایش است و به بالاترین سطح در ۵۰ ماه گذشته از ماه جولای سال ۲۰۱۶ رسیده است. موجودی فعلی اتریوم ماینرها ۵۳۲،۷۵۰ واحد اتر است و ارزش آنها به سرعت به دو میلیارد دلار نزدیک می‌شود.

هش ریت اتریوم، معیاری که قدرت محاسباتی شبکه و امنیت آن را نشان می‌دهد پس از خروج ماینرها از چین کاهش یافت. این شاخص اواخر ماه ژوئن به ۴۷۷ تراهش بر ثانیه رسید. داده‌های Etherscan نشان می‌دهد طی ماه‌های اخیر، این معیار به طور کامل بهبود پیدا کرده و در حال حاضر، ۱۵۰ درصد از سطوح ابتدایی سال جاری بالاتر است.

همزمان با صعود قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم رشدی که انتظار می‌رفت را نداشت. هرچند میزان تقاضا برای خرید اتریوم بالا بود اما میزان عرضه برای صعودی شدن بازار بیش از حد انتظار ارزیابی شد. همین مسئله باعث شد شبکه اتریوم بیش از نیم میلیون توکن خود را بسوزاند.

داده‌های سنتیمنت از اضافه شدن ۱۵۵،۲۳۰ آدرس جدید به شبکه اتریوم خبر می‌دهند. بنابر آمار، از ۱۸ مه سال جاری، این بیشترین تعداد آدرس اضافه شده به شبکه در طول یک روز است. افزایش تعداد کاربران سیگنال صعودی قوی تلقی می‌شود چرا که به افزایش تراکنش‌ها و کارمزدهای خرج شده در شبکه منجر خواهد شد.

رشد معیارهای مختلف شبکه به احتمال زیاد با گسترش و رشد اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز مرتبط است. به‌تازگی ارزش کل قفل‌شده در دیفای به اوج جدید ۲۱۰ میلیارد دلاری رسید. علاوه بر صنعت دیفای، بازار توکن‌ غیر مثلی (NFT) نیز جان تازه‌ای گرفته و حجم معاملات پیشین خود را بازیابی کرده است.

با توجه به اینکه اتریوم، همچنان محبوب‌ترین شبکه بلاکچینی برای دیفای و NFT است، تا زمانی که ورود سرمایه به بازار رمز ارزها ادامه داشته باشد، تعداد آدرس‌ها و همچنین فعالیت در شبکه افزایش خواهد یافت.

با نزدیک شدن اتریوم به اوج قیمتی پیشین به نظر می‌رسد معامله‌گران بیشتری تصمیم گرفته‌اند تا به جای به جان خریدن ریسک اصلاح قیمتی بزرگ‌تر، سود فعلی خود را کسب کنند. با افزایش تعداد آدرس‌های جدید در شبکه، رشد ورودی اتر به صرافی‌ها در فاز اولیه خود قرار گرفته و به نظر نمی‌رسد فعلا بتواند فشار فروش زیادی را برای اتریوم ایجاد کند.

در چنین شرایطی انتظار می‌رود قیمت اتریوم هم روند صعود در پیش بگیرد. صعودی شدن نمودار اتریوم ممکن است روی سایر آلت کوین‌ها هم تاثیر مثبت داشته باشد. اتریوم در پایان روز اداری ۱۱ اکتبر روی قیمت سه هزار و ۵۷۵ دلار معامله شد. رسیدن به کانال چهار هزار دلاری چندان دور از ذهن نخواهد بود.

منبع: cryptoslate
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.