موجودی اتریوم در صرافی‌ها به‌شدت کم شد؛ بازار منتظر افزایش قیمت است؟

موجودی اتریوم در صرافی‌های ارز دیجیتال به‌شدت کم شده است. این کاهش نرخ، می‌تواند نشانه‌ای بر صعود بازار در آینده باشد.

داده‌های موسسه تحلیل داده Glassnode نشان می‌دهد که مقدار اتریوم موجود در صرافی‌ها به کم‌ترین سطح در سه سال اخیر رسیده است. نرخ خرید اتریوم همزمان با انتشار این خبر افزایش پیدا کرد. این دو تغییر ممکن است نشانه‌ای بر احتمال افزایش قیمت باشد.

بازار کریپتو در هفته گذشته با کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۴۷ هزار دلار و اتر به زیر سه هزار و ۹۰۰ دلار مواجه شد. بازار از اصلاح سنگین قیمت در هفته گذشته بازیابی شده است. پایین بودن تعادل مبادله‌‌ای می‌تواند نشانه‌‌ای باشد که سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند وضعیت بد به پایان رسیده است.
علاوه‌بر کاهش نرخ ورود ارز به صرافی‌ها، گسترش پروژه‌های بستر اتریوم هم نشانه خوبی درنظر گرفته می‌شود. متاورس و توکن غیرمثلی (NFT) دو ترند بزرگ بازار در ماه‌های اخیر به‌شمار می‌روند. اغلب پروژه‌های مرتبط با این دو ترند روی بلاک چین اتریوم عرضه می‌شوند. چنین تحولاتی نشانه‌های بسیار مثبتی برای اتریوم است. چنین وضعیتی حتی باعث شده بعضی کارشناسان پیش‌بینی کنند اتریوم در سال آینده میلادی بیت کوین را پشت سرخواهد گذاشت. اتریوم با وجود رقبا همچنان در حال رشد است
با نزدیک شدن بازار به سال 2022، شبکه اتریوم توانایی‌های زیادی برای گسترش دارد. مهم‌تر از همه، ارتقای ETH 2.0 است که باید تمام نگرانی‌های مقیاس‌پذیری و عملکرد شبکه را برطرف کند.
به‌روزرسانی‌های ETH 2.0 به‌صورت مرحله‌ای و در سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود. تغییر به Proof-of-Stake و Sharding یکی از دو بزرگ‌ترین ارتقا هستند و احتمالاً تأثیر زیادی بر قیمت آن خواهند داشت. همچنین به‌روزرسانی‌های فنی دیگر که در سال ۲۰۲۱ اجرا خواهند شد به تقویت شبکه بیت کوین کمک زیادی خواهند کرد.

در عین حال، سود استخراج اتریوم در هفته گذشته نسبت به سود مشابه برای استخراج بیت کوین افزایش داشت. در ماه گذشته استخراج کنندگان بیت کوین با ۲٪ کاهش نسبت به ماه پیش به میزان ۱.۶۹ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. در طرف مقابل استخراج‌کنندگان اتریوم با افزایش ۱۱.۸٪ نسبت به ماه اکتبر درآمد ۱.۹۹ میلیارد دلاری را تجربه کردند و از این نظر در ماه نوامبر درآمد آن‌ها ۱.۱۸ برابر استخراج‌کنندگان بیت کوین بوده است.

چنین تغییرات بزرگی در بازار می‌توانند نشانه‌هایی برای افزایش قدرت اتریوم باشند. انتظار می‌رود اتریوم در پایان سال جاری میلادی و ابتدای سال آینده رشد قیمت مناسبی تجربه کند. نهنگ‌های اتریوم در ماه‌های اخیر فعالیت زیادی ندارند. این مسئله نیز نشانه‌ای برای پیش‌بینی قیمت بالا برای اتریوم است. بعضی تحلیل‌گران برای اتریوم قیمت‌های بالا ۵ هزار دلار پیش‌بینی می‌کنند. این محدوده، بالاترین محدوده تاریخ اتریوم است.

منبع: beincrypto
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.