قدرت‌نمایی شبکه اتریوم مقابل تلاش برای حمله سایبری

شبکه اتریوم مقابل تلاش برای حمله سایبری عملکرد بسیار خوبی داشت. همزمان دو شبکه نامطمئن به دلیل حملات مشابه از کار افتاده‌اند.

اتریوم به‌عنوان یکی از قوی‌ترین بلاک چین‌های اکوسیستم شناخته می‌شود. این بلاک چین مقابل یک تلاش برای حمله سایبری عملکرد بسیار خوبی داشت. همزمان با این حمله قیمت اتریوم حدود دو درصد رشد کرد.

ماریوس ون در ویجن، یکی از مهندسان اصلی شبکه اتریوم در توییتی اعلام کرد حمله‌کننده یک زنجیره با اثبات کار غیرمعتبر به طول تقریبی ۵۵۰ بلاک منتشر کرده است. این بلاک‌ها به‌جای اینکه بر اساس قوانین بلاک چین اتریوم استخراج شوند به دلخواه ایجاد و به شبکه ارسال شده‌اند.

اکثر نودهای شبکه اتریوم با توجه به اینکه گواه اثبات کار این بلاک‌ها معتبر نبوده آن‌ها را نپذیرفته‌اند. با این حال تعدادی از نودهای شبکه که از کلاینت Nethermind استفاده می‌کنند، این نسخه جعلی زنجیره را پذیرفته‌اند. شبکه اصلی اتریوم هم‌اکنون بر شبکه ساختگی غالب شده است به این معنی که طول بلاک‌های ایجاد شده آن بیشتر است. در نتیجه نودهای تحت تاثیر این حمله به بلاکچین اصلی بازگشته‌اند.

ماریوس ون در ویجن نوشت:

یک دلیل دیگر که نشان می‌دهد تنوع کلاینت‌ها، اتریوم را قوی‌تر خواهد کرد. نیازی به هیچ اقدام فوری از جانب نودها نیست.

عملکرد بلاک چین اتریوم مقابل این تهدید امنیتی تحسین کارشناسان را برانگیخت. این بلاک چین ثابت کرد یکی از امن‌ترین و بهترین شبکه‌های اکوسیستم است. اتریوم میزبان بسیاری از پروژه‌های جانبی بلاک چین است. توکن‌ غیر مثلی (NFT) مهم‌ترین و مشهورترین پروژه اکوسیستم است که روی بلاک چین اتریوم عرضه شده است.

همزمان با قدرت‌نمایی اتریوم، شبکه ارز دیجیتال سولانا در اثر هجوم کاربران از کار افتاد. این شبکه که توکن آن با صعود ناگهانی به شهرت رسید نتوانست حجم بالای درخواست‌ها را مدیریت کند. بنیاد سولانا در توییتی اعلام کرد:

ازدحام شبکه منجر به عدم سرویس‌دهی آن شده است. مهندسان ما در حال رفع این مشکل هستند. ولیدیتورها برای یک ریستارت احتمالی در حال آماده شدن هستند.

عملکرد ضعیف این شبکه باعث کاهش چشمگیر قیمت توکن سولانا شد. عملکرد این ارز در زمان حساس نشان داد هنوز آماده اوج‌گیری واقعی نیست. کارشناسان می‌گویند این مسئله نشانه‌ای خواهد بود تا کاربران به ارزهای کم‌تر شناخته شده اعتماد کمتری داشته باشند. پیش از این کارشناسان به کاربران توصیه کرده‌اند از خرید احساسی ارزهایی که ناگهانی رشد می‌کنند خودداری کنند. در حال حاضر شبکه سولانا در دسترس نیست. ولت‌های رسمی که از این توکن پشتیبانی می‌کردند هم با اختلال مواجه شده‌اند. انتظار می‌رود قیمت توکن سولانا در روزهای آینده سقوط بزرگی تجربه کند. دارندگان این توکن در ساعات اخیر برای فروش به صرافی‌ ارز دیجیتال خود هجوم برده‌اند.

منبع: theblockcrypto
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.