تولد شش سالگی اتریوم؛ ستاره‌ای که به تکامل بازار ارزهای دیجیتال کمک کرد

اتریوم یک کوین محبوب و ارزشمند در بازار ارزهای دیجیتال است. این کوین حالا در جدول ارزشمندترین کوین‌ها رتبه دوم بعد از بیت کوین را دارد و ششمین سال حضورش در این بازار را جشن می‌گیرد.

تاریخ ۳۰ جولای یکی از مهم‌ترین مناسبت‌ها در پیشینه ارزهای دیجیتال و دنیای بلاک چین است. این تاریخ نشان می‌دهد که حالا شش سال از تولد ارز دیجیتال اتریوم می‌گذرد. کوینی که حدود چهار سال بعد از بیت کوین پا به دنیای رمزارزها گذاشت و حالا با ارزش چند هزار برابری، یکی از محبوب‌ترین رمزارزها در صرافی ارز دیجیتال است و سهم زیادی از معاملات روزانه را به خود اختصاص داده است.

ویتالی دیمیتریویچ بوترین خالق اتریوم یک برنامه‌نویس روسی-کانادایی است که حالا می‌توان او را از چهره‌های تاثیرگذار در صنعت ارز دیجیتال نیز معرفی کرد. اتریوم در ذهن خالقش، نسل بعدی قرارداد و پلتفرم اپلیکیشن غیر متمرکز بود. این وایت پیپر باعث شد تا خرید اتریوم موردتوجه بازار قرار بگیرد. پیشرفت یکباره و پرسرعت اتریوم توانست آن را به یک ارز دیجیتال با نفوذ بالا تبدیل کند. جایگاهی که حالا بعد ۶ سال قدرت بیشتری نیز پیدا کرده است و باعث شده تنها در ۷ ماه گذشته افزایش ارزشی حدود ۱۴۰ درصد را تجربه کند.

با وجود پیشرفت‌هایی که این ارز محبوب در شش سال گذشته داشته، چالش‌ها و موانع زیادی را نیز از سر گذرانده است. به‌عنوان مثال بعد از هک ۵۵ میلیون دلاری DAO در سال ۲۰۱۶، شبکه اتریوم مانند یک ققنوس تغییر کرد و ناچار به دو بخش اتریوم جدید و اتریوم کلاسیک تبدیل شد.

داستان اتریوم و ربودن گوی سبقت در بازار رمزارزها

شبکه بلاک چین اتریوم خیلی زود توانست با نشان دادن قابلیت‌ها و نمایان کردن ارزش ذاتی خود، توجه بازار را به خود جلب کند و حالا مدت‌ها است که در جدول ارزشمندترین کوین‌های بازار، دومین رتبه را بعد از پادشاه ارزهای دیجیتال دارد. اتریوم یک پلتفرم خلاقانه است و از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز حمایت می‌کند. بنابراین می‌توان آن را یک بستر بی‌رقیب در جهان آینده دانست.

بیشتر بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

تخمین زده شده که این کوین با کمک یک هارد فورک ۲۷۸ هزار دلار سرمایه در بازار ایجاد کرده است. این اخبار و اطلاعات در دنیای معاملات رمز ارزها بی‌اثر نبوده است. حالا مدتی است که به نظر می‌رسد حامیان بزرگ بازار ارزهای دیجیتال از جمله موسسات بین‌المللی، اتریوم را به بیت کوین ترجیح می‌دهند. چراکه عملکرد آن را بر افزایش اعتبار دارایی بسیار بهتر پیش‌بینی می‌کنند.

علاوه‌بر ارزش ذاتی و عملکرد مناسب، اتریوم یک رمزارز کاربردی هم به حساب می‌آید. برای مثال NFT بر بلاک چین اتریوم ساخته و جابه‌جا می‌شوند. رشد NFT در یک سال گذشته بر تحول ارزش اتریوم تاثیر مثبتی داشته و افزایش حجم معاملات این کوین در نیمه اول ۲۰۲۱ حدود ۱۴۰۰ درصد برآورد شده است.

اتریوم شش ساله از قیمتی حدود دو دلار وارد بازار معاملات ارز دیجیتال شد و حالا بیش از دو هزار دلار ارزش دارد.

منبع: cryptoglobe
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.