تعداد کاربران ارزهای دیجیتال در مدت چهار ماه دو برابر شد

داده‌های آماری می‌گویند تعداد کاربران حوزه‌ ارزهای دیجیتال در مدت فقط چهار ماه دو برابر شده است.

داده‌های آماری پایگاه Crypto.com می‌گوید در چهار ماه منتهی به ماه دوم تابستان، تعداد کاربران ارزهای دیجیتال دو برابر شده است. براساس این آمار تا پایان ماه ژوئن تعداد کاربران ارزهای دیجیتال از مرز ۲۲۱ میلیون گذشته است. در ماه‌های ژانویه و فوریه، بیت کوین بیشترین سهم را در رشد حوزه ارزهای دیجیتال داشت. این در حالی است که در ماه مه، آلت کوین‌های پرسروصدایی مثل دوج کوین و شیبا اینو باعث شدند تعداد کاربران این حوزه از ۱۴۳ میلیون به ۲۲۱ میلیون نفر برسد.

کریپتو دات کام داده‌های ۲۴ پلتفرم ارزهای دیجیتال را گردآوری کرده است. این شرکت می‌گوید با وجود اینکه آنها روش تحقیق به‌روزشده‌ای یافته‌اند تا برآوردهای دقیق‌تری نسبت به نسخه قبلی ارائه دهند اما روش آن‌ها هنوز کاملا دقیق و بی‌نقص نیست. محققان مرکز «کمبریج برای امور مالی جایگزین» کمتر از یک سال پیش دریافتند که نرخ ورود کاربران جدید به‌صورت نمایی افزایش می‌یابد. در آن زمان ۱۰۱ میلیون نفر در سراسر دنیا از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند که نسبت به پژوهش دو سال قبل این مرکز که تعداد کاربران را ۳۵ میلیون نفر تخمین زده بود بسیار بیشتر بود.

در حالیکه از ابتدای سال جاری میلادی، بیت و کوین و اتریوم در مجموع  ۸۰ درصد از بازار را تحت سلطه خود داشتند، در ماه گذشته این میزان به ۶۱ درصد کاهش یافت و در همین دوره سلطه دیگر آلت کوین‌ها از بیست به ۳۸ درصد رسید.

مقایسه دامننس بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین‌ها
مقایسه دامننس بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین‌ها
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.