رقابت اپیک گیمز و استیم، دو غول استریم بازی به دنیای بلاک چین کشیده شد

اپیک گیمز و استیم دو غول استریم و فروش بازی رقابت خود را به دنیای بلاک چین بردند. این دو شرکت برای جذب بیشتر مشتری و کاربر رقابت سنگینی دارند.

اپیک گیمز بازی‌ساز و پلتفرم استریم بازی اعلام کرد بازی‌های مبتنی بر بلاک چین روی فروشگاه این پلتفرم عرضه خواهند شد. این تصمیم کمی بعد از آن اعلام شد که استیم رقیب اصلی این پلتفرم در حوزه استریم اعلام کرد بازی‌های بلاک چین را پشتیبانی نمی‌کند.

اپیک گیمز محدودیت‌هایی در ارائه بازی‌هایی با فناوری NFT دارد، قصد دارد ازطریق مذاکره با توسعه‌دهندگان، این محدودیت‌ها را از بین ببرد. براساس اعلام این شرکت بازی‌هایی که در این پلتفرم قرار می‌گیرند، باید با قوانین مالی آن مطابقت داشته باشند، نحوه استفاده از بلاک چین در آن‌ها به‌وضوح بیان شده باشد، رده‌بندی سنی مناسبی داشته باشند و توسعه‌دهندگانشان به‌جای استفاده از خدمات پرداخت اپیک گیمز برای پذیرش رمزارزها، باید از سیستم‌های پرداخت مخصوص خود استفاده کنند.

تیم سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز، پیش‌تر اعلام کرده بود که به پشتیبانی از NFTها علاقه‌ای ندارد؛ اما حالا به‌نظر می‌رسد که این بیانیه فقط به بازی‌های خود اپیک گیمز مربوط می‌شود. اپیک گیمز به‌زودی قوانین پذیرش بازی‌های مبتنی‌بر بلاک چین و چگونگی استفاده از این فناوری را برای توسعه‌دهندگان این بازی‌ها به‌طور واضح‌تری بیان خواهد کرد. سوینی پس از انتشار این خبر اضافه کرد:

اپیک گیمز بدون قضاوت درباره بلاک چین‌ها، از نوآوری در زمینه‌های فناوری و امور مالی استقبال می‌کند.

پذیرش این بازی‌ها در‌حال‌حاضر به‌صورت آزمایشی است. با‌‌‌توجه‌‌به شهرت اپیک گیمز، انتظار می‌رود که سخت‌گیری خاصی در بررسی بازی‌ها پیش از انتشار اعمال نشود.

اپیک گیمز از هر فرصتی برای انحصار بر بازار بازی‌های کامپیوتری استفاده می‌کند. این شرکت با پذیرش بازی‌هایی که اجازه ندارند به پلتفرم استیم وارد شوند، به‌نظر می‌رسد این بار در مسیر رقابت با Valve و جلب توجه برخی از گیمرها یا توسعه‌دهندگان این پلتفرم قرار گرفته باشد. بعد از اینکه استیم از عدم پذیرش بازی‌هایی با فناوری بلاک چین در پلتفرم خود خبر داد، برخی از طرفداران بازی‌های NFT به اپیک گیمز روی آوردند. هم‌زمان Enjin، شرکت فعال در ادغام NFTها در بازی‌های ویدئویی با انتشار توییتی خواستار مذاکره با مدیر‌عامل اپیک گیمز شد.

در ماه‌های اخیر گسترش استفاده از NFT باعث ابراز علاقه شرکت‌های بزرگ به این حوزه شده است. بازی‌های مبتنی بر بلاک چین هم در حال حاضر محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران دارند. تعدادی از این بازی‌ها به کاربران خود دستمزد و هدیه رمز ارز می‌دهند. همین مسئله باعث شده محبوبیت این بازی‌ها به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کند.

انتظار می‌رود سایر رقبای اپیک گیمز هم به‌زودی تصمیمی مشابه این شرکت بگیرند. ایجاد انحصار در این حوزه همواره شرکت‌های دیگر را با ضررهای جدی روبرو کرده است.

 

منبع: theverge
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.