ایلان ماسک بازهم ثروتمندترین انسان دنیا شد

یکی از مشهورترین چهره‌های حوزه ارزهای دیجیتال دوباره ثروتمندترین انسان جهان شد. ایلان ماسک برای چندمین بار جف بزوس را کنار زد.

ایلان ماسک بعد از چند ماه حضور در رده دوم ثروتمندترین‌های جهان دوباره به رده اول برگشت. این چهره مشهور ارزهای دیجیتال از جف بزوس عبور کرد.

لیست لحظه‌ای میلیاردرهای جهان نشان می‌دهد که ماسک ثروتمندترین فرد روی کره زمین است. در زمان تنظیم این مطلب طبق فهرست فوربز، مدیرعامل تسلا ثروتی برابر ۲۰۰.۴ میلیارد دلار و جف بزوس هم ثروتی برابر ۱۹۳.۱ میلیارد دلار دارد. البته در لیست بلومبرگ این اختلاف بیشتر است. در این مرجع ماسک ۲۱۳ میلیارد دلار ثروت دارد و ثروت بزوس هم به ۱۹۷ میلیارد دلار می‌رسد. این اختلاف به دلیل نحوه بررسی ثروت این افراد است.

دلیل افزایش ثروت ماسک مربوط به عملکرد مناسب سهام شرکت تسلا می‌شود. ماسک تقریبا یک پنجم سهام این شرکت خودروسازی را در اختیار دارد و تسلا باارزش‌ترین خودروساز دنیا هم به‌شمار می‌رود. در سال ۲۰۲۰ ارزش سهام تسلا تقریبا ۷۲۰ درصد افزایش پیدا کرد و دیروز با قیمت ۷۷۷.۵۶ دلار معاملاتش را به پایان رساند که افزایش چشمگیری را نسبت به چند روز پیش نشان می‌دهد.

ماسک همچنین بخشی از سرمایه خود را در حوزه رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده است. ماسک یکی از نهنگ‌های مهم دوج کوین است. خرید دوج کوین برای ایلان ماسک ثروت زیادی خلق کرده است. رفتارهای ماسک در این حوزه البته همیشه انتقادهای زیادی به‌همراه داشته است. هیچ‌کدام از این دو مرجع البته ثروت حاصل از ارزهای دیجیتال را در محاسبه‌های خود لحاظ نمی‌کنند. دلیل این نادیده گرفتن، نبود مرجع قابل اتکا برای محاسبه این ثروت است. ایلان ماسک درباره سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال خود اطلاعات بسیار کمی در اختیار دیگران قرار می‌دهد.

ایلان ماسک حالا سومین انسان تاریخ است که توانسته ثروت بالای ۲۰۰ میلیارد دلار را تجربه کند. برای اولین بار بزوس در آگوست ۲۰۲۰ به چنین ثروتی دست پیدا کرد و ماه گذشته میلادی، «برنارد آرنو»، مدیرعامل کمپانی غول‌پیکر محصولات لوکس «LVMH» برای مدت کوتاهی چنین ثروتی داشت. آرنو درحال حاضر سومین انسان ثروتمند جهان به‌شمار می‌رود.

در حال حاضر طبق لیست فوربز، برنارد آرنو با ثروت ۱۷۴ میلیارد دلاری سومین فرد ثروتمند جهان است و پس از آن به ترتیب بیل گیتس و مارک زاکربرگ با ثروت ۱۲۹.۳ و ۱۲۱.۸ میلیارد دلار قرار گرفته‌اند. البته در لیست بلومبرگ جایگاه‌ها کمی متفاوت است. در حالی که برنارد آرنو با ثروت ۱۶۰ میلیارد دلاری همچنان در جایگاه سوم است، اما زاکربرگ با ثروت ۱۳۲ میلیارد دلاری در جایگاه چهارم و گیتس با ثروت ۱۲۸ میلیارد دلاری در جایگاه پنجم به چشم می‌خورند.

منبع: forbes
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.