مردم السالوادور برای خرید بیت کوین دلار می‌فروشند

مردم السالوادور درحال تبدیل دارایی‌های خود به بیت کوین هستند. این کشور اولین کشور جهان است که بیت کوین را پذیرفته است.

خرید بیت کوین بین مردم السالوادور رواج زیادی داشته است. آمارهای دولتی می‌گویند مردم این کشور با فروش دلار سرمایه لازم برای خرید را فراهم می‌کنند.

رئیس جمهور السالوادور، افزایش تقاضای مردم این کشور برای خرید بیت کوین را دستاوردی برای دولت خود می‌داند. او آمار استفاده از ولت دولتی بیت کوین را به‌اشتراک گذاشت و نوشت:

مقدار دلاری که مردم السالوادور برای خرید بیت کوین در دستگاه‌های خودپرداز چیوو وارد می‌کنند، بیش از ظرفیت این دستگاه‌ها است.

او حتی اعلام کرده است که هر کدام از رسانه‌های خبری السالوادور برای تأیید اطلاعات فوق می‌تواند به‌طور مستقل به این دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کند.

بوکله در ادامه اظهار داشت که والت رسمی چیو تنها در یک روز ۲۴,۰۷۶ درخواست تأیید پرداخت ثبت کرده؛ این تعداد مبلغی برابر با ۳,۰۶۹,۷۶۱٫۰۵ دلار برآورد می‌شود.

بعد از رسمیت شناختن بیت کوین در السالوادور، این کشور با مشکلات بسیاری مانند اعتراضات خیابانی و دستگیری‌‌ بی‌دلیل مخالفان درگیر بود؛ اما حالا حوزه قضایی السالوادور هجوم مردم برای تبدیل دلار به بیت کوین را نشان‌دهنده تغییر احساسات آن‌ها و پذیرش استفاده از بیت کوین می‌داند.

البته دولت سالوادور در این فاصله برای ایجاد انگیزه و تشویق مردم، یارانه‌های مختلفی مانند یارانه سوخت مصرفی یا معافیت‌های مالیاتی برای استفاده از بیت کوین در نظر گرفته است.

السالوادور پس از اجرایی شدن قانون استفاده از بیت کوین، برای تسهیل تراکنش‌های محلی بیت کوین و تبدیل بیت کوین به دلار، بیش از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر کشور نصب کرد و با این کار بعد از ایالات متحده و کانادا، در جایگاه سوم شبکه رمزارزی جهان قرار گرفت.

مردم السالوادور در شرایطی جذب بیت کوین شده‌اند که این ارز در تلاش است بالاترین قیمت تاریخ خود را تکرار کند. بیت کوین که ماه گذشته میلادی زیر ۵۰ هزار دلار بود در آغاز فصل پاییز به کانال ۶۰ هزار دلار برگشته است. بالاترین قیمت ثبت شده برای بیت کوین ۶۳ هزار و ۹۰۰ دلار است که ابتدای سال ثبت شد. کارشناسان انتظار دارند این رکورد تاریخی بازهم به‌زودی تکرار شود.

دولت سالوادور در نظر دارد با استفاده از سود حاصل از بازار صعودی بیت کوین، بیمارستان دامپزشکی چهار میلیون دلاری احداث کند. این بیمارستان مجهز به چهار اتاق عمل، چهار کلینیک اورژانس، ۱۹ مطب دامپزشکی و یک بخش توان‌بخشی برای حیوانات خواهد بود؛ رئیس جمهور السالوادور در این باره گفت:

ما تصمیم گرفتیم بخشی از این پول را برای ساخت دامپزشکی هزینه کنیم.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.