السالوادور استفاده از انرژی زمین‌گرمایی برای استخراج بیت کوین را آغاز کرد

دولت السالوادور از نیروی فعالیت آتش‌فشان‌های این کشور برای ماینینگ بیت کوین استفاده می‌کند. این انرژی فرآیند استخراج را سریع‌تر خواهد کرد.

رییس جمهور السالوادور اعلام کرد فرآیند استخراج بیت کوین با کمک انرژی زمین‌گرمایی در این کشور آغاز شده است. السالوادور امیدوار است با این فرآیند بتواند به خرید بیت کوین در این کشور و رشد ارزهای دیجیتال کمک بیشتری کند.

نجیب ابوکلیله در توییتر اعلام کرد السالوادور تاکنون حدود بیت کوینی به ارزش ۵۰۰ دلار را استخراج کرده است، مقدار ناچیزی که دولت این کشور تصمیم دارد به مرور زمان افزایش دهد. ابوکلیله در ادامه گفته است که این مقدار، اولین بیت رسمی استخراج شده از volcanode، نیروگاه تأمین انرژی از آتشفان این کشور است. ابوکلیله، اوایل این هفته ویدیوئی را در توییتر به اشتراک گذاشت که در آن به اولین قدم‌های این کشور در استفاده از انرژی زمین گرمایی حاصل از آتشفان‌ها اشاره شده بود.

رئیس جمهور السالوادور بهار امسال اعلام کرد شرکت دولتی تولید الکتریسیته LaGeo با استفاده از انرژی ارزان، ۱۰۰٪ پاک و تجدیدپذیر و با تولید کربن صفر حاصل از آتش‌فشان‌ها به استخراج بیت کوین خواهد پرداخت. ابوکلیله کم‌تر از دو ماه بعد به وعده خود عمل کرد. انتظار می‌رود این نیروگاه انرژی سبز تا یک سال آینده گسترده‌تر از زمان حال باشد.

السالوادور اولین کشور جهان است که بیت کوین را به‌عنوان پول رسمی پذیرفته است. پذیرش بیت کوین در این کشور باعث آغاز جریان پذیرش در کشورهای دیگر شده است. انتظار می‌رود به‌زودی تعداد زیادی از کشورهای جهان ارزهای دیجیتال را به‌عنوان پول رسمی خود معرفی کنند. نوسان قیمت بیت کوین باعث شد تعدادی از این کشورها ورود رسمی به این حوزه را متوقف کنند. کارشناسان می‌گویند السالوادور با خرید بیت کوین در کف قیمت استراتژی صحیحی در پیش گرفته است. قیمت بیت کوین پس از اصلاح چند هزار دلاری، مجدد به نزدیک محدوده ۵۰ هزار دلار بازگشته است.

استخراج بیت کوین با کمک انرژی‌های غیرپاک انتقادهای زیادی به‌همراه داشته است. طرفداران محیط زیست می‌گویند بیت کوین باعث آلودگی بیشتر محیط زیست می‌شود. فعالان اکوسیستم ارزهای دیجیتال با پذیرش این انتقاد در پی رفع آن هستند. استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مانند زمین‌گرمایی یکی از راه‌حل‌های موثر است. این انرژی بازدهی بیشتری نسبت به انرژی‌های غیرتجدیدپذیر هم دارد.

برخی کشورها مانند لائوس در تلاش هستند با استفاده از انرژی حاصل از امواج دریا نیروگاه‌های استخراج بیت کوین برپا کنند. کارشناسان می‌گویند این ایده قابل اجرا خواهد بود. انرژی حاصل از وزش باد و انرژی خورشیدی نیز دیگر آلترناتیوها برای راه‌اندازی مزارع سبز استخراج بیت کوین به‌شمار می‌روند. انتظار می‌رود در آینده نزدیک استخراج با انرژی‌های غیرتجدید پذیر و آلاینده به‌طور کامل متوقف شد.

 

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.