نهنگ‌ها درحال انباشت بیت کوین؛ بازار برای افزایش قیمت آماده می‌شود؟

بازار بین کوین به‌ احتمال زیاد آماده افزایش قیمت می‌شود. انباشت بیت کوین به حد بالایی رسیده است.

همزمان با اصلاح قیمت، میزان خرید بیت کوین افزایش داشته است. چند نهنگ ارز دیجیتال درحال ذخیره کردن بیت کوین هستند. این مسئله باعث شده کارشناسان احتمال افزایش قیمت در هفته‌های آینده را بالا بدانند.

قیمت بیت کوین در هفت روز گذشته اصلاح شد. این ارز دیجیتال ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داد اما با این حال داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌گویند بحران نقدینگی در صرافی‌ها می‌تواند در حال افزایش باشد. فقط در عرض سه روز ۲۳ هزار واحد بیت کوین با ارزشی بیش ۱.۳ میلیارد دلار، از صرافی‌ها خارج شده است. علی مارتینز تحلیلگر ارزهای دیجیتال با استناد به داد‌ه‌های شرکت تحلیلی گلاسنود توضیح داد که به‌تازگی برداشت بیت کوین از پلتفرم‌های معاملاتی ارز دیجیتال افزایش یافته است.

این در حالی است که گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های بیت کوین، خریدهای خود را از سر گرفته و طی چند روز بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین جمع‌آوری کرده است. کل مبلغی که از صرافی‌ها خارج شده به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از خرید‌های این نهنگ‌ خاص است. این نشان می‌دهد که برخی از برداشت‌ها احتمالاً مربوط به نقل‌وانتقالات داخلی بین صرافی‌ها بوده است. این مسئله همچنان به این معنی است که در چند روز اخیر تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌ها به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است؛ اتفاقی که باعث می‌شود فشار فروش کاهش یابد.

در چنین شرایطی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند قیمت در هفته‌های پیش رو افزایش باشد. انباشت بیت کوین همواره باعث افزایش قیمت در بازار می‌شود. کارشناسان همچنین می‌گویند باوجود اصلاح قیمت ۲۰ درصدی هنوز بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران در سود هستند. این سرمایه‌گذاران دارایی خود را پیش از اصلاح و در کف قیمت قبلی خریده‌اند. کف قیمت فعلی از کف قیمت قبلی حدود ۱۰ هزار دلار بالاتر است. این تفاوت نشان می‌دهد هولد کردن ارز دیجیتال بیت کوین در بیشتر موارد سیاست سرمایه‌گذاری مناسبی خواهد بود.

گلاسنود گفته است این سرمایه‌گذاران عجولانه و از روی ترس سرمایه خود را نمی‌فروشند.

این شرکت تحلیل سرمایه‌ای در بخشی از گزارش خود می‌نویسد:

پس از آنکه [حجم بیت کوین‌های نگهداری‌شده توسط هولدرهای بلندمدت] به اوج ۱۳.۵ میلیون واحدی رسید، این سرمایه‌گذاران بلند‌مدت در طول یک ماه گذشته تنها ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین از موجودی خود را خرج کرده‌اند که معادل ۰.۷ درصد از کل سرمایه آنهاست.

این شرکت تحلیلی گفته است ۷۸.۷ درصد از دارندگان بلندمدت بیت کوین در سود هستند که در مقایسه با عرضه در سود تا حدودی کمتر است. با این حال، گلاسنود می‌گوید اکثر خریدهایی که در نزدیکی اوج‌های قیمتی انجام شده، از طرف دارندگان به‌اصطلاح کوتاه‌مدت بوده است و اکنون با ضررهای تحقق‌نیافته‌ روبرو شده‌اند.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.