تعداد مشاغل حوزه بلاک چین بیش از دو برابر شد

بر اساس داده‌های جدید، علاوه بر افزایش تقاضا برای نیروی متخصص در زمینه رمزارز و بلاک چین‌، تعداد مشاغل این حوزه نیز در ۱۰ ماه اخیر تغییر پیدا کرده است.

داده‌های جدید نشان می‌دهند پذیرش افراد دارایی تخصص در حوزه بلاک چین افزایش داشته است. شرکت‌های بزرگ علاوه بر خرید ارز دیجیتال مشغول استخدام افراد متخصص در این حوزه هستند. سهم کلی شغل‌های مرتبط با رمزارزها و بلاک چین‌ تا اواسط جولای ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) نسبت به سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹)، ۱۱۸ درصد افزایش داشته است.

سهم پست‌های مدیریتی در زمینه رمزارزها و بلاک چین‌ها ۲۹٫۸۷ درصد و نیاز به نیروی منابع انسانی در این حوزه ۲۰۰ درصد افزایش یافته است؛ اما مشاغل مربوط به توسعه نرم‌افزار نسبت به سال قبل از ۳۴٫۸ درصد به ۲۹٫۷ درصد کاهش یافته است.

امروزه بسیاری از مؤسسه‌های آموزشی موضوعات مرتبط با دنیای رمزارزها را به دوره‌های آموزشی خود اضافه‌ کرده‌اند؛ اما تحصیلات آکادمیک در این حوزه چندان جامع نیست و بیشتر افراد متخصص در این حوزه، تا حد زیادی خود‌آموخته هستند. دورکاری در این دست از مشاغل در دوران همه‌گیری کرونا با تمرکززدایی در این صنعت هم‌خوانی دارد و توسعه‌دهندگان و محققان را به مشارکت با افراد متخصص در پرو‌ژه‌های مختلف تشویق کرده است.

سهم بخش خصوصی و دولتی در استخدام افراد مستعد در این گزارش به تفکیک مشخص نشده است؛ اما سازمان‌های خصوصی و دولتی زیادی در سال جاری به دنبال جذب نیرو متخصص در این حوزه بوده‌اند.

در حوزه خصوصی، شرکت مدیریت دارایی فیدلیتی تصمیم دارد نیروی کار بخش ارزهای دیجیتال مجموعه خود را تا هفتاد درصد افزایش بدهد و شرکت خدمات مالی جی پی مورگان جذب نیروی توسعه‌دهنده نرم‌افزاری متمرکز بر بلاک چین‌ها را در برنامه کاری خود اضافه کرده است.

آمازون نیز برای پیشبرد فعالیت‌های شرکت خود در زمینه رمزارزها به دنبال افراد متخصص است و شایعاتی مبنی بر پذیرش بیت کوین برای پرداخت در این شرکت تا سال ۲۰۲۲ وجود دارد.

امروزه بسیاری از مؤسسات آموزشی موضوعات مرتبط با دنیای رمزارزها را به دوره‌های آموزشی خود اضافه‌ کرده‌اند؛ اما تحصیلات آکادمیک در این حوزه چندان جامع نیست و بیشتر افراد متخصص در این حوزه، تا حد زیادی خود‌آموخته هستند.

داده‌های جدید همچنین نشان می‌دهند با توجه به اینکه افرادی که در شغل‌های مرتبط با بلاک چین‌ها فعالیت می‌کنند علاوه بر دانش قوی در زمینه ارزهای دیجیتال، باید در زمینه اقتصاد و برنامه‌نویسی نیز تخصص داشته باشند، معمولا برای این مشاغل حقوقی بالاتر از سایر مشاغل فناوری در نظر گرفته می‌شود. انتظار می‌رود این افزایش در ماه‌های پیش رو سرعت بیشتری نیز داشته باشد.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.