آشتی رییس بانک مرکزی ایرلند با ارز دیجیتال؛ «بلاک چین یک بستر امن و مطمئن است»

رییس بانک مرکزی ایرلند در جدیدترین موضع‌گیری خود نسبت به بازار رمزارها گفت: ارزهای دیجیتال یک انتخاب امن و مطمئن برای معاملات خرد و کلان اقتصادی هستند.

رییس بانک مرکزی ایرلند در مقاله‌ای جدید از ویژگی‌های مثبت ارزهای دیجیتال گفت. گابریل مخلوف، رییس بانک مرکزی ایرلند با انتشار یک پست وبلاگی نظرات کامل و صریح خود را درباره ارزهای دیجیتال اعلام کرد. مخلوف در این مقاله علاوه‌بر اینکه انتقادهایی را به فراگیر شدن ارز دیجیتال در صنعت بانکداری و مالی اعلام کرد، از مزیت‌های آن‌ها نیز صحبت کرد.

مقاله مخلوف با عنوان «پول دیجیتال» در سایت بانک مرکزی ایرلند منتشر شد. در بخش‌هایی از این مقاله، گابریل مخلوف در مورد پروژه صدور پول دیجیتالی اروپایی بحث کرده است. او اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا در ماه‌های گذشته یک گروه تخصصی تحقیقاتی برای بررسی پول دیجیتال راه‌اندازی کرده است. هنوز تصمیم نهایی برای نحوه توزیع این نوع ارز گرفته نشده اما خبرها نشان می‌دهد که وجود آن در آینده نزدیک قطعی به نظر می‌رسد.

رییس بانک مرکزی ایرلند در این مقاله، ارزهای دیجیتال را با توجه به بستر غیرمتمرکز آن‌ها، انتخابی امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری نامید. او در ابتدای نوشته خود اعلام کرد که با وجود انتقادهایی که به معاملات رمزارزها به ویژه خرید بیت کوین دارد، نمی‌تواند تاثیرات مثبت و ویژگی‌های سازنده این ارزها را نیز نادیده بگیرد.

تغییر نظر پس از شش ماه

حدود شش ماه پیش این مقام عالی درباره سرمایه‌گذاری بر بیت کوین نظراتی متفاوت اعلام کرده بود. او عقیده داشت که ارزهای دیجیتال یک تهدید برای اقتصاد هستند و سرمایه‌گذاران باید آماده از دست دادن همه دارایی‌های خود باشند. حالا به نظر می‌رسد که پس از گذشت این مدت، مخلوف عقاید خود را نسبت به بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال تعدیل کرده است.

او در مقاله منتشر شده گفت:

هنوز هم معتقدم افراد باید فقط بخشی از پول خود را به خرید ارز دیجیتال اختصاص دهند. بااین حال فکر می‌کنم که با توجه به شرایط امروزی، نباید تاثیرات مثبت شبکه‌های غیرمتمرکزی مانند بلاک چین را بر جامعه نادیده گرفت. این شبکه‌ها می‌توانند هزینه‌های معاملاتی را کاهش داده و واسطه‌ها حذف کنند. این یکی از نتایج مثبت بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال است.

رییس بانک مرکزی ایرلند درباره قراردادهای هوشمند نیز امیدواری خود را اعلام کرد. او عقیده دارد که این نوع از قراردادها می‌توانند پتانسیل بالایی داشته باشند و سرعت بازار را بهبود ببخشند.

منبع: news.bitcoin
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.